Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Nederlands techfonds harkt 150 miljoen binnen

22 januari 2009 - 12:44ActueelCloud & Infrastructuur

De economische omstandigheden lijken weinig invloed te hebben op Prime Technology Ventures (PTV). Het Nederlandse technologiefonds wist 150 miljoen euro op te halen bij investeerders.

Het fonds waarvoor 150 miljoen euro is opgehaald, PTV III, richt zich op technologieondernemingen in Noordwest Europa die zich specialiseren in internet, mobiele telecommunicatie en innovatieve soft- en hardware. Het beheerde vermogen is in ruim een jaar tijd verdubbeld tot 300 miljoen euro. Eerder harkte de durfinvesteerder eenzelfde bedrag binnen.

Onder meer Philips investeert in het fonds, PTV III. Op zijn beurt investeerde PTV het afgelopen jaar in vijf jonge technologiebedrijven van Philips. Het team van partners bij PTV is uitgebreid met de aanstelling van Jelto Kromwijk Smits, voorheen hoofd van de Philips Technology Incubator. De oprichter van PTV, Sake Bosch, kaart aan dat de strategische positie is verbeterd, deels door de relatie met Philips.  

Het ophalen van dit bedrag in tijden waarin banken terughoudend zijn met het uitlenen van geld, wijt Bosch aan het ‘goede rendement dat PTV na het instorten van de technologie-bubbel heeft geleverd aan de investeerders’.

Roel de Hoop van PTV, was eind vorig jaar pessimistisch over de markt. Hij liet toen aan deze uitgave weten dat de durfinvesteerder alerter was op de bedrijven in de portfolio: "We zijn nagegaan voor hoe lang ze nog geld in de kas hebben. Negen maanden? Dan maak ik me zorgen. Nog voor zes maanden? Dan maak ik me grote zorgen."

Na een investering wil PTV dat de waarde binnen een periode van 5 à 7 jaar met een factor tien is gegroeid. "Dat lukt vaak niet, maar dat is wel het streven."

Het investeringsfonds nam vorig jaar onder meer een minderheidsbelang in eBuddy voor 6,5 miljoen. Ook Greetz wist ooit de aandacht van PTV te trekken.

In 2000 waren er in Nederland zo’n vijftien fondsen actief in de it-sector, momenteel zijn dat er slechts vier, waaronder PTV.

Bron foto: annia316 (CC)

Meer over

Architectuur

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Clingendael waarschuwt: Nexperia-ingreep kan uitmonden in geopolitieke chipcrisis

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    e-mail lost silent drop smishing
    Security & Awareness

    Kort: Bank-smishing x10, Microsoft silent drops lopen spuigaten uit (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Minister vreest Chinese spelletjes om Nexperia vleugellam te maken

    Carrière

    Onverantwoord gedrag kostte Chinese bestuurder Nexperia de kop

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs