Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

ICT-salarissen zijn gestegen in 2008

24 januari 2009 - 20:48ActueelCarrièreDe Breed & Partners

Het gemiddelde bruto jaarsalaris van ict’ers is gestegen. Dit blijkt uit het jaarlijkse beloningsonderzoek van consultancybureau De Breed en Partners.

Ict’ers zijn het afgelopen jaar gemiddeld meer gaan verdienen. Lag het gemiddelde bruto jaarsalaris in 2007 nog op een gemiddelde van 40.230 euro, in 2008 verdienden ict’ers gemiddeld 43.120 euro. Ook het aandeel werknemers dat een dertiende maand ontving groeide van 25 naar 27 procent.

"Het afgelopen jaar is er veel beweging geweest op de arbeidsmarkt. Er was vooral veel vraag naar ervaren en goed gekwalificeerd personeel. Voor specialisten werden soms hoge bedragen geboden", verklaart Judith Herrewijn van consultancybureau De Breed en Partners het gestegen gemiddelde.

Verschillen
Naast de salarissen zijn ook overwerkvergoedingen, gratificaties en prestatiebonussen in 2008 gestegen. Volgens Herrewijn geldt dat echter niet voor iedereen. "In 2008 zijn grote verschillen ontstaan tussen de beloning van het zittende personeel, vaak mensen die jarenlang dezelfde functie uitvoeren, en baanwisselaars. Als je van baan wisselde, kon je al snel een paar honderd euro meer verdienen."

Herrewijn verwacht dat minder ict’ers in 2009 van baan zullen wisselen en de salarissen niet navenant zullen stijgen. "Door de kredietcrisis houden werkgevers de hand op de knip en zijn voorzichtig in het aannemen van personeel en het verhogen van de salarissen. Ik verwacht komend jaar veel minder verloop op de arbeidsmarkt, vooral in de tweede helft van 2009. Op dit moment zijn werkgevers nog wel bereid om aardig te belonen. Maar die bereidheid zal afnemen naarmate de tijd vordert en de crisis meer zichtbaar wordt."

Voor het Beloningsonderzoek zijn 4860 ict’ers in verschillende functies ondervraagd, waarvan 244 Computable-lezers.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    CNV en De Unie akkoord met ICK-cao 2026/27; FNV tegen

    Software & Development

    Baan en Nederlof sluiten pact tegen esg-software uit VS

    Carrière

    Oracle jaagt personeel stuipen op lijf met ontslaggolf 

    Security & Awareness

    It komt van Mars, ot van Venus

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Cloud & Infrastructuur

    LCL opent grootste datacenter, met kunstwerk op dak

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs