Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Windows 7 krijgt twee zakelijke versies

04 februari 2009 - 10:34ActueelWerkplek & BeheerMicrosoft
Rian van Heur
Rian van Heur

Er komen zes versies op de markt van Windows 7, waarvan er twee bedoeld zijn voor zakelijke gebruikers. De uitgebreidere en duurdere versies zullen alle functies van de eenvoudiger versies bevatten. Dat was bij Windows Vista niet altijd het geval.

Zakelijke gebruikers van Windows 7 kunnen kiezen uit twee versies. Windows 7 Professional en Windows 7 Enterprise zijn de twee versies voor bedrijven.

Het grootste verschil met de versies van Windows Vista is volgens productmanager Olivier van Noort dat een uitgebreidere versie dezelfde functionaliteiten plus extra functies heeft dan een versie eronder. "Bij Windows Vista was het zo dat een versie hoger op de ladder soms functies niet had die wel zaten in een versie eronder. Dat is nu aangepast."

Direct Access

Van Noort vindt het belangrijkste verschil tussen de versies Enterprise en Professional dat er in de Enterprise-versie Direct Access ingebakken zit. Gebruikers kunnen zonder vpn-verbinding inloggen op het bedrijfsnetwerk. Daarnaast is het encryptieprogramma Bitlocker, dat zit ingebakken in de Enterpise en Ultimate-versie, uitgebreid. Nu kan ook data op usb-sticks worden versleuteld.

Voor thuisgebruikers is er de versie Windows 7 Home Edition. Er komt ook een aanpaste versie op de markt voor ontwikkelingslanden. Voor de netbookgebruiker is er de versie Windows 7 Starter. Computerhobbyisten kunnen kiezen voor de versie Windows Ultimate.

Meer over

BesturingssystemenWindows Vista

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel vindt Windows 7 niet belangrijk

    Computable.nl
    ActueelSecurity & Awareness

    Bèta Windows 7 bevat beveiligingslek

    ActueelWerkplek & Beheer

    Microsoft-servers overbelast door Windows 7

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Bèta van Windows 7 beschikbaar

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Windows 7 biedt betere DNS-beveiliging

    ActueelWerkplek & Beheer

    PDC: Windows 7 sneller dan Vista

    10 reacties op “Windows 7 krijgt twee zakelijke versies”

    1. Zowiezo schreef:
      4 februari 2009 om 11:31

      Er staat:
      “Voor thuisgebruikers is er de versie Windows 7 Home Edition.”
      Helaas geldt dat niet voor Nederland, dus geen Home Edition in het Nederlands!

      (bron: Microsoft/Tweakers.net)
      http://tweakers.net/nieuws/58244/microsoft-gaat-zes-versies-van-windows-7-uitbrengen.html

      Login om te reageren
    2. eric schreef:
      4 februari 2009 om 11:33

      En daar worden we helemaal blij van .. wij als Engineers worden dan helemaal gek van al die verschillen in het besturingssysteem van windows 7 .. wordt er ook gedacht aan de technicus die dit alles maar gaan beheren ?

      Login om te reageren
    3. Rob Venstra schreef:
      4 februari 2009 om 11:35

      Voor de Vista Ultimate investeerders lijkt het me logisch dat een gratis update beschikbaar wordt gesteld.

      Zij hebben immers geinvesteerd in gebakken lucht!

      Login om te reageren
    4. G.J. schreef:
      4 februari 2009 om 12:07

      Windows 7 met 6 versies…. Waarom geen 8 dan hadden ze het Windows 7up kunnen noemen 😉
      Belachelijk, zoals hierboven al gesteld het beheer zal wel weer een puinhoop worden als er geen strakke regie op zit. Het zal wel weer gaan zoals voorheen, Windows 7 verkopen als pan, blijkt het toch een vergiet te zijn en dan pluggen (patches) gaan verstrekken om alle gaten van dat vergiet te dichten.
      Never a dull moment with Microsoft products!

      Login om te reageren
    5. Daniel schreef:
      4 februari 2009 om 12:22

      Het is toch allemaal onzin. Windows 7 is Vista R2 of beter gezegd Vista met wat minder bugs. De naam Vista moet verdwijnen omdat het een fiasco is geworden, de naam is besmet, zeggen de marketing mensen.

      En dus moeten de Windows-gebruikers maar de volle prijs betalen voor een service pack. Maar goed zolang men niet serieus naar de alternativen kijkt, blijft Microsoft veel geld verdienen op een achterhaald, middelmatige werkplekbesturingssysteem.

      Login om te reageren
    6. Jan van Leeuwen schreef:
      4 februari 2009 om 12:50

      Ja Ja,

      het blijft behelpen met MS.

      Wanneer wordt software op andere platformen beschikbaar?

      Zo lang blijft het behelpen.

      Login om te reageren
    7. Eddie schreef:
      4 februari 2009 om 14:49

      Dankzij Microsoft moeten wij engineers iedere paar jaar weer aan de bak voor migraties en alle ellende van dien. Laten we niet vergeten dat we daar dan een hoop uren mee verspijkeren en allemaal een goed belegde boterham mee verdienen!
      Als je dat allemaal niet zint, dan stel ik idd. voor om met Linux of zo aan de slag te gaan. Dan heb je van alle Microsoft ellende geen last.

      De grote hamvraag is natuurlijk hoe het met Linux of een andere variant gesteld zou zijn als er op 90 procent van de systemen dat OS zou draaien!

      Login om te reageren
    8. Tommie schreef:
      4 februari 2009 om 15:53

      @ Eddie

      Eindelijk weer is een verstandige reactie alhier. Dat kunnen de artikelen ook wel gebruiken!

      Windows 7 is inderdaad Vista, alleen zonder de veelbelovende veranderingen aan bijvoorbeeld het bestandssysteem (ntfs)…. Dus jammer vooralsnog.

      Login om te reageren
    9. Rick schreef:
      5 februari 2009 om 16:23

      Ik denk dat het niet zou uit maken of je windows of linux, of een andere opensource versie zou gebruiken.

      Als beheerder wil je in staat zijn om de omgeving in controle te hebben. Een opensource variant zou toch ook een fixed product moeten worden om toe gepast te kunnen worden in een zakelijke omgeving. Je wilt immers niet dat er opeens ergens sourcecode wordt veranderd door een ontwikkelaar, en je verrast wordt door een nieuwe patch.

      Vergeet niet dat door het toepassen van een beheer omgeving voor linux e.d. geregiseerd op de wijze zoals dat nu voor Microsoft gebeurd tot de zelfde werkwijze en problemen zou leiden.

      lood om oud ijzer

      Login om te reageren
    10. Nino schreef:
      26 februari 2009 om 21:05

      Zover ik weet, bestaat er ook een Windows Vista Enterprise. Dus Vista heeft ook een 2e zakelijke editie.

      Waarom ze Starter Edition bij een netbook doen, vind ik vrij vaag. Met de Starter kun je maar maximaal 3 programma’s open hebben, exclusief anti-virus. En heb je ook nog zo’n watermerk onderin het scherm en geen Aero-glass.
      Zo word de netbook er niet leuker op.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs