Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

SAP werkt aan compromis voor onderhoud

09 februari 2009 - 16:08ActueelInnovatie & TransformatieSAP
Johannes van Bentum
Johannes van Bentum

De Duitse softwareleverancier SAP en zijn gebruikers zijn in gesprek over een aanpassing van het tarief voor onderhoud. In maart 2009 wordt een compromis verwacht, zegt voorzitter Tonnie van der Horst van de Vereniging Nederlandstalige SAP-gebruikers (VNSG).

Gebruikers van SAP-software verwachten in maart 2009 een compromis te bereiken over de tariefstructuur van onderhoudscontracten. Dat meldt voorzitter Tonnie van der Horst van de Vereniging Nederlandstalige SAP-gebruikers (VNSG). “De discussie is nog steeds actueel, de storm die opstak na de tariefsverhoging door SAP in juli is nog niet geluwd.”

SAP kondigde vorig jaar juli aan de tariefstructuur voor onderhoudscontracten te standaardiseren. De eerdere keuze uit drie pakketten – Standard Support, Enterprise Support en Maxattention – werd vervangen door één onderhoudstarief. Volgens gebruikers van het laagste onderhoudstarief betekent dat voor hen een kostenverhoging van 17 naar 22 procent van de licentiekosten.

Prestatienormen

SAP formuleerde in november met zijn gebruikers een aantal prestatienormen die de waarde van het onderhoudscontract objectief meetbaar moeten maken. De resultaten uit een proef worden nu door SAP en de gebruikers geëvalueerd. Dat moet in maart leiden tot een compromis.

“Het is een flinke klus om prestatienormen te vinden die voor iedereen begrijpelijk en werkbaar zijn”, vertelt van der Horst. “SAP-software wordt door klanten op zeer verschillende manieren en onder wisselende omstandigheden gebruikt.”

Compromis

Het compromis zal waarschijnlijk luiden dat een volgende tariefsverhoging voor een klant pas wordt doorgevoerd, wanneer de afgesproken prestatienormen bij de klant zijn gehaald.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    SAP-gebruikers boos over onderhoudstarief

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    Kwart SAP-klanten kiest oude supportmodel

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    VNSG-voorman leidt SAP-gebruikers wereldwijd

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    SAP draait besluit over onderhoudstarief terug

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    HP en SAP combineren supportdienst

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    SAP stelt prijsverhoging onderhoudstarief uit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs