Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Integratie Acal in Avnet: een jaar later

23 februari 2009 - 13:04AchtergrondInnovatie & TransformatieACALAvnetMotiv
Mireille Sampimon
Mireille Sampimon

De integratie van distributeur Acal in Avnet is zonder wanklank verlopen. Relaties prijzen de manier waarop de twee Eindhovense distributeurs zijn samengesmolten. Een jaar geleden ging de overname van start en sinds 1 juli zijn de bedrijven ook fysiek één geworden.

Resellers zeggen weinig gemerkt te hebben van de samensmelting van Avnet en Acal. Bastiaan Bakker, business development manager bij Motiv en naar eigen zeggen een heel kritische klant, spreekt over ‘business as usual’. "Vooraf had ik er een hard hoofd in, maar de fusie is prima verlopen. We hebben nog steeds dezelfde account manager en afspraken die we gemaakt hadden met Acal worden door Avnet goed nagekomen. Er is voor ons zelfs een voordeel. Wij kunnen nu profiteren van de financiële dienstverlening die Avnet al kende. Wij zijn geen bank, maar kunnen een eindklant nu bijvoorbeeld wel een lease-constructie aanbieden."
Marc Dubach, afkomstig van Acal en nu marketing manager bij Avnet, vindt dat de integratie ‘vrij geruisloos’ is verlopen. "Misschien komt dat doordat de bedrijfsculturen sterk overeenkwamen. Avnet en Acal waren allebei al in Eindhoven gevestigd, waren ongeveer even groot en werkten allebei al jaren in het Nederlandse kanaal. Het mixt makkelijk met twee dezelfde bloedgroepen."
Avnet beloofde een jaar geleden veel marketingactiviteiten te ontplooien voor de resellers. Die belofte heeft het bedrijf kunnen waarmaken. Dubach noemt onder meer een lead generation campagne waar een aantal resellers al van profiteert.
Na de aankondiging van de overname van Acal door Avnet vertrokken drie Acal-managers. Berry van Waayenburg, Gilbert de Rijke en Kees Smulders verwachtten na de samenvoeging van de twee bedrijven niet langer de toegevoegde waarde te kunnen bieden die zij de resellers gunnen. Onder de naam TechXS begonnen zij hun eigen distributiebedrijf. "Een klein aantal Avnet-medewerkers is met hen vertrokken, maar buiten het TechXS-verhaal om is er niemand uit de organisatie verdwenen. Er zijn het afgelopen jaar zelfs wat mensen bijgekomen", zegt Dubach. "Dat komt ook doordat we volledig complementair aan elkaar waren. Er was dus geen sprake van een dubbele bezetting."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Ai neemt ons leven niet over (maar verandert het wel ingrijpend)

    Data & AI

    Surveillance onder de huid

    Innovatie & Transformatie

    Graduate Ventures investeert in quantum-startup FrostByte

    Zorg

    Biomimicry + ai = elektronische hondenneus

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ‘Ai-ontslagen’ betekenen zelden hoger rendement, ai moet maak­in­du­strie verslimmen (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs