Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Integratie Acal in Avnet: een jaar later

23 februari 2009 - 13:04AchtergrondInnovatie & TransformatieACALAvnetMotiv
Mireille Sampimon
Mireille Sampimon

De integratie van distributeur Acal in Avnet is zonder wanklank verlopen. Relaties prijzen de manier waarop de twee Eindhovense distributeurs zijn samengesmolten. Een jaar geleden ging de overname van start en sinds 1 juli zijn de bedrijven ook fysiek één geworden.

Resellers zeggen weinig gemerkt te hebben van de samensmelting van Avnet en Acal. Bastiaan Bakker, business development manager bij Motiv en naar eigen zeggen een heel kritische klant, spreekt over ‘business as usual’. "Vooraf had ik er een hard hoofd in, maar de fusie is prima verlopen. We hebben nog steeds dezelfde account manager en afspraken die we gemaakt hadden met Acal worden door Avnet goed nagekomen. Er is voor ons zelfs een voordeel. Wij kunnen nu profiteren van de financiële dienstverlening die Avnet al kende. Wij zijn geen bank, maar kunnen een eindklant nu bijvoorbeeld wel een lease-constructie aanbieden."
Marc Dubach, afkomstig van Acal en nu marketing manager bij Avnet, vindt dat de integratie ‘vrij geruisloos’ is verlopen. "Misschien komt dat doordat de bedrijfsculturen sterk overeenkwamen. Avnet en Acal waren allebei al in Eindhoven gevestigd, waren ongeveer even groot en werkten allebei al jaren in het Nederlandse kanaal. Het mixt makkelijk met twee dezelfde bloedgroepen."
Avnet beloofde een jaar geleden veel marketingactiviteiten te ontplooien voor de resellers. Die belofte heeft het bedrijf kunnen waarmaken. Dubach noemt onder meer een lead generation campagne waar een aantal resellers al van profiteert.
Na de aankondiging van de overname van Acal door Avnet vertrokken drie Acal-managers. Berry van Waayenburg, Gilbert de Rijke en Kees Smulders verwachtten na de samenvoeging van de twee bedrijven niet langer de toegevoegde waarde te kunnen bieden die zij de resellers gunnen. Onder de naam TechXS begonnen zij hun eigen distributiebedrijf. "Een klein aantal Avnet-medewerkers is met hen vertrokken, maar buiten het TechXS-verhaal om is er niemand uit de organisatie verdwenen. Er zijn het afgelopen jaar zelfs wat mensen bijgekomen", zegt Dubach. "Dat komt ook doordat we volledig complementair aan elkaar waren. Er was dus geen sprake van een dubbele bezetting."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    De 10 beste voorbeelden van ons toekomstig werk!

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Overnames Channable en IC-Automatisering; groeikapitaal Bash en GoDutch

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dit zijn de 10 beste oplossingen voor klanten!

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Maak haast met investeringen in digitale infrastructuur’

    ActueelData & AI

    Lleverage ontvangt drie miljoen voor ‘vibe automation’

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs