Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Virtualisatie op smartphones kan vanaf 2010

25 februari 2009 - 19:423 minuten leestijdActueelWerkplek & BeheerVMware
Diederik Toet
Diederik Toet

Virtualisatieleverancier VMware onderhandelt met verschillende telefoonfabrikanten over het standaard meeleveren van virtualisatiesoftware op smartphones. Met het zogenoemde ‘Mobile virtualization platform’ kunnen gebruikers hun zakelijke én hun privé-omgeving op één toestel benaderen, onafhankelijk van het besturingssysteem.

Met nieuwe software van virtualisatieleverancier VMware is het vanaf 2010 mogelijk om op een smartphone virtuele sessies op te starten. Onderdelen van het zogenoemde ‘Mobile virtualization platform’ (MVP) werden gedemonstreerd tijdens de Europese gebruikersconferentie VMworld in Cannes.

Volgens technisch directeur Stephen Herrod voorziet MVP in de behoefte om zowel de werk- als privéomgeving beschikbaar te hebben op slechts één mobiel apparaat. Vaak krijgen zakelijke gebruikers uit beveiligings- en licentieoverwegingen namelijk een toestel van hun bedrijf en gebruiken ze een andere voor privédoeleinden. Met MVP kunnen de zakelijke en privé-omgeving in aparte vensters beveiligd op één toestel worden benaderd, ongeacht het besturingssysteem waarop die omgevingen draaien.

Beheerbaarheid

"Mobiele telefoons worden echte concurrenten van normale pc’s", vertelt Pierre Coulombeau van VMware. Hij is verantwoordelijk voor het productmanagement binnen het bedrijf. "Er staan steeds meer applicaties op de toestellen, zowel persoonlijke als zakelijke. Daarmee wordt de beheerbaarheid en de beveiliging van de smartphones steeds belangrijker."

Collega Herrod legt uit dat de softwaretoepassingen die vanaf mobiele toestel worden gebruikt, met behulp van virtualisatie op een centrale server kunnen worden beheerd. De smartphone kan bij verlies of diefstal gemakkelijk worden geblokkeerd en de gebruiker kan alle applicaties die hij op het verloren toestel gebruikte, eenvoudig benaderen vanaf een vervangend apparaat.

Beschikbaarheid

Maar het mes snijdt aan twee kanten, vertelt Coulombeau. Ook de fabrikanten van mobiele telefoons zitten steeds vaker met de handen in het haar. Zij moeten mobiele applicaties voor telkens meer verschillende besturingssystemen aanpassen. Dat beperkt de beschikbaarheid van nieuwe applicaties. "Wij worden vaak gevraagd om met een virtualisatie-oplossing te komen."

MVP is volgens Coulombeau een hypervisor, een softwaretoepassing waarmee virtuele sessies kunnen worden opgestart en aangestuurd onafhankelijk van het gebruikte besturingssysteem van de smartphone en van de virtuele sessies. Omdat hij direct op de processor van de smartphones wordt gezet, spreekt men van een bare-metal hypervisor. De Fransman noemt MVP ook wel de ESX voor mobiele telefoons, refererend naar de veelgebruikte virtualisatiesoftware voor de pc.

Demonstratie

VMware is in onderhandeling met verschillende telefoonleveranciers en chipfabrikanten om de hypervisor standaard mee te leveren met nieuwe smartphones. Coulombeau verwacht dat de eerste toestellen met ingebakken MVP in de loop van 2010 op de markt komen. Tijdens de gebruikersconferentie in Cannes werd MVP gedemonstreerd op een Nokia N800, waarop virtueel een Windows Mobile CE en een Android-sessie werden opgestart

Meer over

BesturingssystemenSmartphones

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Kort: Pact Centric en Nextcloud voor soevereine werkplek overheid, Zwitsers succes voor Netinium (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Bonden geven groen licht voor sociaal plan ASML

    Overheid

    Vlam in de ai-pan bij rijksambtenaren

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Nominaties: 10 vooruitstrevende Future of work-projecten

    Werkplek & Beheer

    Nominaties: 10 sterke ict-projecten in het mkb

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs