Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

AAC Cosmos ontdekt bibliotheek als markt

10 maart 2009 - 16:23ActueelInnovatie & TransformatieAAC Cosmos

Ict-dienstverlener AAC Cosmos levert en beheert voor een groeiend aantal Nederlandse bibliotheken de ict-infrastructuur. De openbare leeszalen deden dat tot nu toe veelal zelf. Net als in andere branches wordt het ict-beheer steeds vaker de deur uit gedaan.

De Nederlandse bibliotheken besluiten steeds vaker het beheer van de ict-infrastructuur uit te besteden. Ict-dienstverlener AAC Cosmos ziet door die ontwikkeling een interessante niche, waarin het zich graag specialiseert. “Wij spreken de taal en hoeven niet telkens opnieuw het wiel uit te vinden”, vertelt accountmanager Paul Slaats.

AAC Cosmos maakte onlangs bekend de ict-infrastructuur voor Bibliotheek Eindhoven te leveren en beheren. Drie jaar geleden haalde het bedrijf al het beheer binnen van het Servicecenter Flevolandse Bibliotheken in Lelystad met onder andere vestigingen in Almere, Emmeloord, Dronten, Zeewolde en Urk. Naast de servers beheert AAC Cosmos ook front office-systemen voor bibliotheekmedewerkers en openbare werkplekken voor bezoekers van de bibliotheek.

De bibliothekenmarkt bewerkte AAC Cosmos al eerder met het in eigen huis ontwikkelde betalingssysteem BNA. Dit systeem kunnen leners in de bibliotheek zonder cashbetalingen de schuld voor te laat teruggebrachte boeken en DVD’s voldoen. Dit wordt tegenwoordig geleverd door een ex-medewerker. Het betalingssysteem opende de deuren van de bibliotheken voor AAC Cosmos.

Versnipperd
De markt voor bibliotheken is versnipperd, vertelt Paul Slaats. "Vaak zijn bibliotheken wel gelieerd aan een gemeente, maar moeten ze zelf de ict regelen. Bibliotheken ontdekken nu dat het loont om zich te concentreren op de kerntaak, het voorzien in de informatiebehoefte van het publiek. Bibliotheken werken steeds meer samen, bijvoorbeeld met zorginstellingen en scholen."

Bibliotheken werken al samen in de Vereniging van Openbare Bibliotheken, vertelt woordvoerder Francien van Bohemen. "Wij kopen gemeenschappelijk zaken in als breedband internet, energie en koffie." Op het terrein van ict is er nog geen gezamenlijke inkoop. "Wel werken wij samen in de website bibliotheek.nl."

De vereniging beheert een keurmerk voor bibliotheeksystemen. Een aantal leveranciers richt zich specifiek op bibliotheken als markt. Zo is NBD Biblion hofleverancier van de leeszalen, het softwarebedrijf Medialab levert de Aquabrowser, waarmee lezers op een intuïtieve manier door de bibliotheekcatalogus kunnen bladeren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Injectie van 111 miljoen in PhotonDelta definitief

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Innovatiezone in Almere, grote Defensiedeal Pro Warehouse (en meer)

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs