Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Netwerk- en telecomreuzen starten LTE-forum

11 maart 2009 - 14:31ActueelCloud & InfrastructuurAlcatel-LucentEricssonHuaweiLG Electronics BeneluxMotorolaNokiaNokia SiemensNortelSamsungT-MobileZTE

Elf grote telecom- en netwerkfabrikanten zijn een overlegorgaan gestart over de gespreksafwikkeling met behulp van de toekomstige breedbandtechnologie Long-term evolution (LTE). Deelnemers zijn onder meer Alcatel-Lucent, Ericsson, Motorola, Samsung en T-Mobile.

Onder de naam Volga zijn elf grote hardwarefabrikanten een forum begonnen om te bepalen hoe telefoongesprekken kunnen worden opgezet en afgeleverd met behulp van de toekomstige mobiele breedbandtechnologie LTE (Long-term evolution). Onder de deelnemers zijn netwerkleveranciers Alcatel-Lucent, Ericsson, Huawei en Nortel en mobieltjesmakers LG Electronics, Motorola, ZTE en Samsung. Ook telecomaanbieder T-Mobile doet er aan mee.

Volga staat in dit verband voor ‘Voice over LTE via Generic Access’, waarbij generic access refereert naar de bestaande standaard voor het (deels) afhandelen van gespreks- of dataverkeer via ip-netwerken.

Specificaties
Het forum wil uiteindelijk specificaties formuleren voor het op telefoontoestellen afleveren van gesprekken via LTE. Het transport van de gespreksgegevens moet daarbij voor het grootste deel plaatsvinden over het bestaande core-netwerk van gsm en umts.

De deelnemende bedrijven verwachten de specificaties medio 2009 te publiceren. Met het Volga Forum hopen ze het initiatief voor verdere ontwikkeling van LTE in eigen hand te nemen, in plaats van toe te kijken hoe de gebruikelijke gangmakers Nokia, Nokia Siemens, Vodafone, Verizon en China Mobile de specificaties bepalen.

Vierde generatie
LTE is een nieuwe variant van supersnel mobiel internet en wordt samen met WiMAX geschaard onder de vierde generatie mobiele telefonie (4G). Begin maart 2009 meldde de overkoepelende organisatie van telecomaanbieders GSMA dat wereldwijd inmiddels 26 telecomaanbieders hebben toegezegd LTE te willen aanbieden aan hun klanten.

De technische specificaties van LTE werden eind 2008 al bevroren, om hardwareleveranciers in staat te stellen om producten te ontwikkelen die van de technologie gebruikmaken. Tot dusver verscheen om deze reden nog vrijwel geen lte-apparatuur en investeerden telecomaanbieders en dienstverleners niet op grote schaal in lte. Het afleveren van gesprekken is in de reeds bevroren specificaties echter niet opgenomen.

WiMAX
Grootste technologieconcurrent van LTE is WiMAX, met als grootste pleitbezorger chipfabrikant Intel. WiMAX is weliswaar nu al verder ontwikkeld dan LTE, maar heeft enkele grote nadelen. Zo moet het vereiste dichte netwerk van antennes nog worden opgezet en zijn de ideale netwerkfrequenties (nog) niet vrijgegeven. LTE kan in principe gebruikmaken van de bestaande gsm-infrastructuur en van kleinere delen van het frequentiespectrum.

Meer over

LTENetwerkbeheerTelecomWiMAX

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Van ventilator naar vloeistof

    Cloud & Infrastructuur

    Deel datacenter NorthC in Almere weer aangesloten op netspanning

    Cloud & Infrastructuur

    Vier oorzaken van iot-storingen en hoe je de risico’s kunt beperken

    Data & AI

    AWS en Snowflake verdiepen partnerschap met 6 miljard dollar

    EDIC EU digitaal
    Overheid

    Zo wil de EU los komen van Amerikaanse tech

    Cloud & Infrastructuur

    Nvidia lanceert Windows-pc’s voor ai-agenten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs