Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Consortium wil uniforme SDK voor smartphones

12 maart 2009 - 12:56ActueelCloud & InfrastructuurAppleEclipse FoundationGoogleMicrosoftSun

Enkele grote smartphonefabrikanten en softwareleveranciers werken aan een uniform softwareontwikkelpakket (sdk) voor toepassingen op mobiele telefoons. Het Pulsar Platform moet een eind maken aan de veelheid van losse ontwikkelplatformen. Google, Apple, Microsoft en Sun doen echter niet mee.

De Eclipse Foundation wil dat ontwikkelaars van softwareapplicaties voor smartphones binnenkort slechts één standaard ontwikkelpakket (sdk) hoeven gebruiken, ongeacht het besturingssysteem of het merk van de mobiele telefoon. Daartoe werken enkele van de deelnemende fabrikanten aan het zogenoemde Pulsar Platform.

Afwezigen
Het Pulsar-initiatief wordt geleid door mobieltjesfabrikanten Motorola, Nokia en softwarebedrijf Genuitec. Ook IBM, Research in Motion en Sony Ericsson nemen er aan deel. Grote afwezigen zijn Google, Apple en Microsoft, die zich voorlopig op hun eigen ontwikkelplatformen richten. Sun Microsystems, grondlegger van Java, doet ook niet mee met Pulsar omdat het liever zijn net gepresenteerde JavaFX promoot.

Om hun mobiele applicaties op verschillende besturingssystemen en smartphones te laten draaien, moeten softwareontwikkelaars op dit moment hun toepassingen bouwen met behulp van meerdere softwareontwikkelpakketten (software development kits: sdk’s). Dit is voor veel ontwikkelaars een onnodige last en hindert volgens deskundigen de innovatie en het gebruik van toepassingen op smartphones.

Consortium
De Eclipse Foundation is een wereldwijd consortium waarin vijftig grote software- en hardwareleveranciers zich in 2004 hebben verenigd ter stimulering van Eclipse, een open source ontwikkel-, ingebruikname- en beheerplatform voor Java. Naast voornoemde fabrikanten nemen onder andere ook Ericsson, Fujitsu, HP, Google, Intel, NetApp, Oracle, SAP en Siemens deel in het consortium.

De eerste versie van het uniforme softwareontwikkelpakket staat gepland voor eind juni 2009.

 

Meer over

SmartphonesTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google vergroot soevereiniteit-opties van clouddiensten

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Google Cloud verzekert klanten: Amerikaanse afkomst belemmert data-soevereiniteit niet

    ActueelCarrière

    Kort: Atos benoemt Benelux-hoofd ai-tak, Eset-rapport, Sioux naar Singapore, Dell vernieuwt AI Factory

    deal overeenkomst partner samenwerking akkoord
    ActueelCarrière

    Bonden akkoord met nieuwe ICK-cao 2025-2026

    Architectuur
    OpinieCarrière

    Architectuur is meer dan alleen techniek

    ActueelCarrière

    Kort: Cloudstichting opgericht, eerste lokale-overheidsklanten voor DSC (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs