Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Silverlight 3.0 draait applicaties buiten browser

20 maart 2009 - 16:25ActueelWerkplek & BeheerMicrosoft

De net uitgebrachte bèta-versie van Silverlight 3.0 kan ook applicaties buiten de browser draaien. Daarnaast heeft het nieuwe rich internet application-platform een aantal andere verbeteringen ten opzichte van Silverlight 2.0.

Microsoft heeft een bèta-versie van Silverlight 3.0 vrijgegeven. De belangrijkste verandering in de laatste versie van het van is dat applicaties buiten de browser kunnen draaien. "Binnen Windows 7 kan de applicatie onderdeel worden van de superbar", aldus Martin Tirion, user experience evangelist  bij Microsoft. De superbar is de taakbalk met nieuwe mogelijkheden.

Computable-expert Andre Obelink, eigenaar van MarYor, is enthousiast over deze nieuwe mogelijkheid van rich internet application-platform. "Men kan dus met één sourcecodebase zowel Internet- als rich clients bedienen. Dat zal veel klanten of opdrachtgevers als muziek in de oren klinken", zegt hij.

Databinding
Obelink denkt dat de verbeterde databinding en de uitgebreidere set met besturingselementen voor een bredere inzet van deze technologie zorgt. Binnen Silverlight 3.0 is de ondersteuning voor het gebruik van data uitgebreid, waardoor er meer types binding beschikbaar zijn. Ook bevat het platform meer dan honderd controls waarvan broncode beschikbaar wordt gemaakt.

Microsoft heeft ook een aantal vernieuwingen op het media- en grafische vlak doorgevoerd, die ervoor moeten zorgen dat ontwerpers ook geïnteresseerd raken in het plaform. Silverlight 3.0 ondersteunt nu ook de codecs h.264, aac-audio en mpeg4. Ook stelt de softwaremaker een api beschikbaar waarmee ontwikkelaars nieuwe codecs kunnen toevoegen.

Ontwikkelaars waren al erg te spreken over Silverlight 2.0, maar designers zien de meerwaarde nog niet ten opzichte van concurrent Adobe Flash. Zij kiezen niet voor Expression Studio van Microsoft.

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    Pax8 schudt met cloud-marktplaats de distributiewereld op

    OpinieSecurity & Awareness

    Wanneer elke seconde telt: voorbereid zijn op een cyberincident

    OpinieWerkplek & Beheer

    Werkapparatuur: top 5 ergernissen (en hoe ze te voorkomen)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs