Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘WiMAX mislukt zoals Betamax mislukte’

06 april 2009 - 12:07ActueelCloud & InfrastructuurIntelNokia

Volgens mobieltjesfabrikant Nokia is WiMAX ten dode opgeschreven. De mobiele breedbandtechnologie is eenzelfde lot beschoren als videosysteem Betamax, zegt een Finse topman. Zijn bedrijf zet vol in op concurrerende technologie LTE.

Nokia, ’s werelds grootste mobieltjesfabrikant, ziet geen heil in de nieuwe mobiele breedbandtechnologie WiMAX. "Ik denk niet dat die toekomst veelbelovend is", zegt topman Anssi Vanjoki van de Finse multinational over WiMAX.

"Het is een klassiek voorbeeld van concurrerende technologiestandaarden. Er wint iemand en er verliest iemand." Vanjoki legt een verband tussen de breedbandtechnologie en die van videobanden. "Betamax bestond ook een hele tijd, maar VHS heeft de markt altijd gedomineerd. Precies hetzelfde gebeurt op dit moment met WiMAX."

Strijd
WiMAX, met chipfabrikant Intel als grootste pleitbezorger, is in een strijd gewikkeld met het concurrerende LTE (Long-term evolution). LTE komt voornamelijk uit de koker van de telecomsector, omdat het voortborduurt op de telecomstandaarden van gsm, umts en hspa. Nokia is echter wel een van de oprichters en deelnemers van het WiMAX-forum dat de ontwikkeling en de ingebruikname van de technologie stimuleert. Tot dusver was de mobieltjesfabrikant terughoudend in het ventileren van zijn mening over WiMAX.

De strijd tussen de twee technologiestandaarden wordt volgens Nokia binnen enkele jaren beslecht. De Finnen zetten in ieder geval net als vele andere mobieltjesfabrikanten vol in op LTE. Vanjoki voorspelt dat in 2015 de belangrijkste plekken in de wereld zijn voorzien van een LTE-netwerk. In maart 2009 richtten elf telecom- en netwerkreuzen een LTE-forum op. Nokia doet daar vooralsnog niet aan mee.

WiMAX blijft
Ondanks de negatieve berichten, is het WiMAX-forum overtuigd van de toekomst van de technologie. Het zou zeker geen nicheproduct zijn. "WiMAX is hier om te blijven", zegt forumdeelnemer Barry West, technisch directeur van de Amerikaanse telecomaanbieder Sprint Nextel.

Meer over

LTENetwerkbeheerWiMAX

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    QR Computable Kort 15 aug '25
    ActueelData & AI

    Kort: NL-data op kernenergie, ai-incidenten kosten 8 procent, phishing via QR (en meer)

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Bluetron IT verkoopt tapereparatie-divisie aan Sprague

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Your.Cloud bouwt aan Europees msp-collectief

    ActueelWerkplek & Beheer

    Microsoft schaft volumekortingen af

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel-topman Tan overleeft confrontatie met Trump

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs