Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Een SOA kun je niet kopen

10 april 2009 - 14:09ActueelSoftware & DevelopmentSoftware AG

Dat service oriented architecturen (soa) sinds een paar maanden helemaal uit zijn, komt omdat leveranciers ten onrechte de indruk gaven dat je een soa kunt kopen, in plaats van duidelijk te maken dat je dit architectuur-concept zelf moet realiseren. Ook klanten hebben de complexiteit van soa’s onderschat. Dat zei Bjoern Brauel, VP Business Architecture bij Software AG op een soa-conferentie in Hoofddorp.

Zowel leveranciers als klanten hebben de huidige soa-dip aan zichzelf te danken. Dat zei Bjoern Brauel, VP Business Architecture bij Software AG donderdagmiddag op een soa-conferentie in Hoofddorp. "Zoals dat gaat met elke technologie die gehyped wordt, hield elke leverancier en elke klant zich een jaar geleden nog bezig met service oriented architecturen (soa). Ze hadden alleen niet door dat je een soa niet kunt kopen, maar dat je hem zelf moet bouwen. En dat geldt niet alleen voor de leveranciers, maar ook voor de klanten. Beide partijen focusten vroeger vooral op de kostenbesparingen die een soa zou kunnen opleveren. In plaats daarvan zouden ze zich nu moeten richten op de business. Zakelijke voordelen moeten de belangrijkste drijfveer zijn voor een soa."

"Klanten gaan ervanuit dat een soa altijd meer efficiëntie oplevert, maar flexibiliteit is niet overal nodig. Klanten moeten vantevoren onderzoeken op welke plekken soa voordelen oplevert."

Mark Rhoden, Managing Director Software AG , refereerde aan de weblog waarin de VP van analistenbureau Burton Group in januari aankondigde dat SOA dood was: "Het interessante is dat ze in die weblog het services-concept redt." Rhoden bestreed verder dat soa dood zou zijn: "In plaats van dood, is soa volwassen geworden. Het buzzword en de hype zijn misschien dood, maar niet het concept zelf."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    betaalpas 2027
    Financiële dienstverlening

    Nieuwe betaalpas in 2027 nog vrij onbekend, maar heeft weinig erp-aanpassing nodig

    Software & Development

    Python-stichting wijst forse overheidssubsidie af door controversiële voorwaarden

    Overname M&A
    Security & Awareness

    Kort: Weer diverse overnames, Zander Labs wint Tech Fast 50 (en meer)

    Jacob Spoelstra blazen vermoeiend
    Overheid

    Spoelstra Spreekt: Kleuter

    Software & Development

    Vibe coding en het lot van de developer

    Data & AI

    De transformatie van OpenTable

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs