Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

HP ondersteunt tekenfilm ‘Monsters vs. Aliens’

14 april 2009 - 09:063 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieHP Inc.
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

HP technologie en de creativiteit van DreamWorks Animation SKG, Inc. hebben geleid tot de 3-D tekenfilm Monsters vs. Aliens.

Het publiek krijgt te maken met monsters die zich voortbewegen alsof ze van vloeistof zijn gemaakt, met verdwijnende armen en monden en met doorzichtige lichamen – karaktertjes die gedeeltelijk ontstaan zijn met behulp van HP workstations, HP ProLiant blade servers en andere HP technologie die nodig is voor het realiseren van een nieuwe generatie 3-D filmproducties.
De productie van ‘Monsters vs. Aliens’ kostte meer dan 40 miljoen computing uren – ruim acht keer meer dan de uren die voor  ‘Shrek’ nodig waren en bijna het dubbele van de uren die aan ‘Kung Fu Panda’ zijn besteed.

"Voor ons betekent deze 3-D revolutie dat we het publiek zo ongeveer in de film kunnen laten meespelen," aldus Ed Leonard, chief technology officer, DreamWorks Animation. "HP’s vermogen om de geavanceerde technische tools te leveren die helpen om echt al onze creatieve ideeën te realiseren, heeft het mogelijk gemaakt ons volledig te storten op het vertellen van een verhaal in stereoscopische 3-D."

HP technologie hielp DreamWorks Animation bij het gebruiken van de grootste hoeveelheid bewegende camera’s in zijn filmgeschiedenis. Het bedrijf kon creatieve elementen in ‘Monsters vs. Aliens’ tot ongekende prestaties verheffen door gebruik te maken van enkele honderden HP xw8600 Workstations plus de grootste en meest krachtige ‘render farm’ – een verzameling van HP ProLiant blade servers die razendsnel samenwerken om de tekenfilmfragmenten tot een geheel te smeden – die ooit door DreamWorks Animation is gebruikt.

HP technologie en 3-D eisen
Om de visuele effecten voor 3-D animatie te kunnen realiseren, was DreamWorks Animation genoodzaakt zijn productieproces te herzien en tools te ontwerpen die de creatievelingen de kans gaven de mogelijkheden van 3-D volledig te benutten. 

Stereoscopische films, bijvoorbeeld, vereisen het renderen van de beelden van het afzonderlijke linker- en rechteroog, wat tot gevolg had dat de eisen die aan het renderen van ‘Monsters vs. Aliens’ werden gesteld, twee keer hoger lagen dan bij eerder uitgebrachte, niet 3-D films. De toegenomen hoeveelheid pixels waar de render farm mee te maken kreeg, vroeg ook twee keer zoveel van de HP workstations.

Om de 3-D effecten in ‘Monsters vs. Aliens’ te creëren, maakten DreamWorks Animation artiesten gebruik van HP’s technologie voor en kennis over:
· het renderen van bijna 100 terabytes aan disk storage.
· het renderen van meer dan 30 fragmenten in de film. Eén workstation zou hier meer dan 1000 jaar over doen.
· het tot stand brengen van een van de technisch meest uitdagende fragmenten van de film met een vlucht over een stad, met huizen, heuvels en bomen. In dit shot, moesten de bomen op de achtergrond voor het renderen opgesplitst worden in 300 laagjes.
· het realiseren van een explosie in een van de vechtscènes,  waarvoor meer dan 3 terabytes diskruimte nodig was.
· het overbruggen van 300 fysieke mijlen: het HP Halo telepresence systeem en de HP Remote Graphics Software zorgden ervoor dat de benodigde creatieve samenwerking tussen artiesten in studio’s in Glendale en Redwood City, Californië mogelijk was.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Digital twin
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Digital twins beloven revolutie in netwerkbeheer en cybersecurity

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Over de flexibiliteit van de cloud en de kracht van ai

    Vrouwe Justitia
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Rechtbank wijst zaak van oud-hoogleraar ICT tegen UWV af

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dit zijn de 10 digitaal best presterende organisaties!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Wie zijn dé diversiteitsleider en hét digitale talent?

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Rotterdamse haven in de kijker bij Computable Awards België

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Marco Gouw - Country Manager Veridas

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Geverifieerd, Echt en Betrouwbaar: Waa...

    Door Marco Gouw, Country Manager DACH & BENELUX bij Veridas Digitale transformatie heeft het makkelijker dan ooit gemaakt om een...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs