Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Interoute ondersteunt IPv6

14 mei 2009 - 12:26ActueelCloud & Infrastructuur
Redactie Computable
Redactie Computable

Interoute, eigenaar en operator van een internationaal glasvezelnetwerk voor spraak- en data- en internetverkeer, heeft zijn netwerkcapaciteit verhoogd om het Internet Protocol versie 6 (IPv6) te ondersteunen. Met dit nieuwe protocol worden miljarden nieuwe IP-adressen aangemaakt om het huidige protocol, IPv4, aan te vullen en zo aan de toenemende vraag te kunnen voldoen.

De meeste computers hebben toegang tot het internet via publieke IP-adressen die worden beheerd en verdeeld door de Internet Assigned Numbers Authority (IANA).  Deze webadressen bestaan uit een combinatie van 32 nummers waarmee maximaal 4.294 miljoen adressen kunnen worden samengesteld. Door de snelle groei van het internet zijn al tweederde van alle webadressen vergeven. Telecomoperators en internetserviceproviders (ISP’s) bereiden zich nu voor op IPv6 aangezien IPv4 zijn langste tijd heeft gehad.

Vooral organisaties met significante politieke invloed en de Europese Unie moedigen de laatste tijd ISP’s en hardwareleveranciers aan om IPv6-diensten en -technologieën te ontwikkelen. IPv6 is ook een gewild onderwerp op bijeenkomsten van Réseaux IP Européens (RIPE), een platform ter bevordering van ontwikkelingen van internet.

Berend Jan van Maanen, country manager Benelux bij Interoute zegt: ‘Door de mogelijkheden van IPv6 te ondersteunen in ons netwerk, lopen we vooruit op voorspellingen van analytici uit de industrie die hebben begroot dat het aantal mogelijke nieuwe adressen van IPv4 al binnen 2 jaar uitgedroogd zal zijn. Onze investering in de mogelijkheden van IPv6 getuigt van onze toewijding om onze klanten te garanderen dat ze continu toegang hebben tot diensten van het meest geavanceerde netwerk. Bovendien rekent Interoute voor het aanbieden van IPv6 geen extra kosten bovenop het standaardtarief.’

Het aantal beschikbare IP adressen wordt door IPv6 met de factor1028 vermenigvuldigd. Daarnaast levert IPv6 voordelen zoals meer geïntegreerde veiligheid en grotere mobiliteit. Hoewel in 1994 IPv6 al werd goedgekeurd door de internationale gemeenschap, Internet Engineering Task Force (IETF), is de acceptatie van het nieuwe protocol traag, doordat er investeringen in netwerk re-engineering en systeem en hardware verbeteringen en aanpassingen moeten worden gedaan.

IPv6 geeft bedrijven de mogelijkheid nieuwe diensten met publieke IP-adressen te starten, zoals communicatie tussen verschillende apparaten als computers, PDA’s en internettelefoons en navigatie met mobiele systemen.

Meer over

Architectuur

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Met eSim voor iot is SGP.32 een feit

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Twee datablunders Anthropic in één week, vernieuwde HP LaserJet‑lijn (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    NSDC: Nederlandse datacenters achtergesteld bij Amerikaanse hyperscalers

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse cloudcoalitie vormt front tegen Amerikaanse dominantie

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Cloud & Infrastructuur

    Na kritisch AcIC­T‑ad­vies zet DUO eindelijk vaart achter migratie naar ODC-Noord

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs