Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

FNV: Sociaal plan Atos Origin werkt niet

21 mei 2009 - 00:26ActueelCarrièreAtosFNV

De vakbond FNV vindt dat ict-dienstverlener Atos Origin het sociaal plan verkeerd toepast. Dit schrijft de bond in een openbrief aan het bedrijf. Managers passen het sociaal plan, ookwel ‘Career Transition Center (CTC)’, volgens de bond verkeerd toe. ‘Het lijkt erop dat het CTC willekeurig wordt gebruikt. Ook medewerkers die niet boventallig zijn of op de bank zitten, krijgen het advies voor het CTC te kiezen’, zegt FNV-bestuurder Nevin Demirtas.

De dienstverlener sprak met de vakbonden en de Centrale Ondernemings Raad (COR) af dat voor werknemers die boventallig worden verklaard een nieuwe functie wordt gevonden binnen of buiten het bedrijf. Volgens de FNV wordt de regeling ook toegepast bij werknemers die niet tot de doelgroep behoren. Demirtas schrijft in de brief: ‘Een werknemer wordt zomaar door de manager gevraagd of het CTC niets voor hem of haar zou zijn.’ De bestuurder vindt dit niet de bedoeling van het CTC.

Volgens de vakbond leidt het verkeerd toepassen van het sociaal plan tot onrust onder de werknemers. ‘Zij weten niet meer waar ze aan toe zijn’, aldus Demirtas.

Kinderziektes
Atos Origin zegt dat het CTC inderdaad kampt met kinderziektes. ‘Wij onderkennen dat er in deze opstartfase een aantal zaken nog niet vlekkeloos loopt. Dit wordt vooral veroorzaakt door miscommunicatie waardoor de verwachtingen omtrent het CTC uiteen lopen’, zegt een woordvoerder van het bedrijf. Het bedrijf gaat op korte termijn managers extra voorlichten over het CTC.

Volgens de dienstverlener zijn medewerkers die worden begeleid in het CTC tevreden over de mogelijkheden, de persoonlijke begeleiding, de aangeboden workshops en opleidingen. Het bedrijf wil niet zeggen hoeveel medewerkers via het CTC een andere baan hebben gevonden.

Atos Origin vertelde eerder al dat het bedrijf in 2009 afscheid nam van 229 werknemers. Deze werknemers zijn ontslagen of vrijwillig opgestapt.

 

Meer over

Bankzitters

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Kort: Nieuw hoofd publieke sector Microsoft, T‑Systems biedt Europees cloudalternatief (en meer)

    Governance & Privacy

    Waarom raden van bestuur anders naar cybersecurity moeten kijken

    Carrière

    Nieuwe Epstein-files brengen Gates opnieuw in verlegenheid

    Overheid

    Coalitieakkoord: Nederlandse Digitale Dienst spil in vernieuwing Rijksdienst

    Software & Development

    Kort: Jaarcijfers SAP, ServiceNow en IBM, samenwerking DNA Services en Qargo (en meer)

    Carrière

    Bonden wijzen gedwongen ontslagen bij ASML geheel af

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs