Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nederlandse CIO werkzaam op hoger niveau dan CIO’s wereldwijd

15 juni 2009 - 09:263 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie

Harvey Nash Nederland, onderdeel van een internationale organisatie op het gebied van detachering, contractmanagement, executive search, werving & selectie en outsourcing & offshore, signaleert dat de Nederlandse CIO op zeer hoog niveau werkzaam is ten opzichte van wereldwijde collega’s. 51 procent van de Nederlandse CIO’s is eindverantwoordelijk voor innovatie en technologie. Dit blijkt uit de jaarlijkse IT Leadership Strategic Survey, een grootschalig onderzoek van het concern, onder een groot aantal wereldwijde ‘IT leaders’. Dit jaar hebben ruim 1300 respondenten uit de Verenigde Staten en Europa deelgenomen

Harvey Nash Nederland, onderdeel van een internationale organisatie op het gebied van detachering, contractmanagement, executive search, werving & selectie en outsourcing & offshore, signaleert dat de Nederlandse CIO op zeer hoog niveau werkzaam is ten opzichte van wereldwijde collega’s. 51 procent van de Nederlandse CIO’s is eindverantwoordelijk voor innovatie en technologie. Dit blijkt uit de jaarlijkse IT Leadership Strategic Survey, een grootschalig onderzoek van het concern, onder een groot aantal wereldwijde ‘IT leaders’. Dit jaar hebben ruim 1300 respondenten uit de Verenigde Staten en Europa deelgenomen.

Hiernaast geven de onderzoeksresultaten aan dat IT-leaders uit Nederland een strategische rol in de organisatie ambiëren en ook veelal vervullen. Dit blijkt uit het feit dat 59 procent van de Nederlandse CIO’s lid is van het directieteam, tegenover 46 procent op Europees niveau. De overall resultaten uit het onderzoek laten zien dat IT-kennis in de huidige economische situatie onontbeerlijk is voor het succes van de organisatie. 61 procent van de respondenten geeft aan te hebben geleden onder het tekort aan vaardigheden van IT-professionals tijdens de economische recessie.

Toch gelooft 51 procent van de Nederlandse respondenten er niet in om de geskillde professional van buiten de eigen landsgrenzen te halen. Deze mening staat haaks op die van de CIO’s in de rest van Europa; hoewel het percentage aanzienlijk lager ligt dan vorig jaar, is de meerderheid van de CIO’s in de rest van Europa hier namelijk positief over.

De Strategic Leadership Survey wordt jaarlijks gehouden onder vooraanstaande CIO’s uit middelgrote- en grote organisaties. Door het onderzoek is inzicht verkregen in de rol van de CIO binnen de organisatie met dit jaar als speerpunten innovatie, samenwerking en leidinggeven tijdens een economische crisis. De resultaten zijn gepresenteerd tijdens het jaarlijkse CIO diner van Harvey Nash in kasteel ’t Kerckenbosch te Zeist waarbij diverse nationale en internationale sprekers aanwezig waren. De sprekers waren: Albert Ellis (CEO Harvey Nash Group), Peter Hagedoorn (Voorzitter van de Raad van Advies van het CIO platform), Alfred den Besten (Managing Partner van MarketCap) en Robin van Raaij (RWE Energy Nederland).

Jan Leen ’t Jong, directeur van Harvey Nash Nederland licht de Nederlandse resultaten toe: "De uitkomsten uit de survey van dit jaar bevestigen onze ervaringen. Het lijkt een tegenstelling met wat er in de arbeidsmarkt gebeurt, maar we stellen nog steeds vast dat er een tekort is aan specialisten. De flexibilisering van de arbeidsmarkt zet zich nog steeds voort. Juist in de huidige markt zien we dat er extra aandacht is voor inhuur van externen in plaats van het in vaste dienst nemen van medewerkers."

Het gehele onderzoeksrapport kunt u downloaden via de volgende link:
http://www.harveynash.com/itleadershipcentre/publications/

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    TU Delft leert drones navigeren met bijenstrategie Bee-Nav

    Software & Development

    Rabobank ruilt in 2028 Siebel in voor Salesforce en Informatica

    Security & Awareness

    Eset, Microsoft en Palo Alto Networks stra­te­gi­sche cy­ber­part­ners van Navo

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Te veel moeite

    Innovatie & Transformatie

    VU-hoogleraar Giuffrida wint pres­ti­gi­eu­ze Intel- award

    Innovatie & Transformatie

    Ministerie waarschuwt ict-werkgevers snel pensioenregeling om te zetten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs