Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Personeel Capgemini kiest eigen werkplek

20 juli 2009 - 10:02ActueelCarrièreCapgemini

Ict-dienstverlener Capgemini gaat werknemers meer vrijheid geven om werkzaamheden te plannen. Onder de noemer ‘A New Way of Working’ start het bedrijf een programma dat voor meer balans tussen werk en privé moet zorgen. Een belangrijk onderdeel van het intitiatief zijn de flexibele werkplekken in Capgemini’s regionale kantoren.

Werknemers kunnen deze zogeheten ‘meeting points’ gebruiken voor bijvoorbeeld workshops, vergaderingen en beoordelingsgesprekken. Er zijn werkplekken in onder andere Heerlen, Groningen, Utrecht en Amsterdam. Later dit jaar worden vestigingen geopend in Voorburg, Eindhoven en Apeldoorn. Ook werken bij de klant is een mogelijkheid.

Brandstof
Capgemini hoopt dat personeelsleden door het initiatief efficiënter kunnen werken en minder tijd kwijt zijn aan files. Volgens de werkgever verbruiken personeelsleden van Capgemini dagelijks zo’n 41.000 liter brandstof en zijn ze verantwoordelijk voor 16 kilometer file in Nederland. Jaarlijks zou het om 3.700 kilometer file gaan. De werkgever wil die hoeveelheden met ongeveer een kwart verminderen.

De ict-dienstverlener hoopt met A New Way of Working ook een aantrekkelijkere zakenpartner te worden. Kaeso de Jager, lid van het Capgemini management team in Nederland: ‘Veel van onze klanten nemen soortgelijke initiatieven met betrekking tot hun eigen medewerkers, waarbij het aantal vaste werkplekken vermindert en alternatieve manieren van werken worden aangeboden’, zegt hij. Zulke initiatieven zouden vooral plaatsvinden in het kader van maatschappelijk verantwoord ondernemen. De Jager verwacht daarom dat ook de klanten van Capgemini te spreken zullen zijn over efficiënter gebruik van kantoorruimte en tijd.

Biologische klok
Arbodienst Achmea Vitale liet onlangs weten dat werkgevers hun ict-voorzieningen zó moeten inrichten, dat werknemers volgens hun eigen biologische klok kunnen werken. Als het aan de arbodienst ligt, beoordelen werkgevers hun personeel meer op hun prestaties en minder op de aanwezigheid op kantoor. Ict-toepassingen die het mogelijk maken op verschillende plaatsen en tijden aan het werk te gaan, zouden daarbij horen.

 

Meer over

HNW

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Van Amsterdam naar wereldwijde impact:...

    Elastic is inmiddels een wereldspeler in search, observability en security, maar het verhaal begint verrassend dichtbij: in Amsterdam. Daar werd het bedrijf in 2012 opgericht, op basis van een simpel...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    FNV-leden beramen acties bij ASML

    Security & Awareness

    Chinese eigenaar Nexperia blijft geschorst

    Data & AI

    Kort: Microsoft test energiezuinige kabels voor datacenters, NBIP versterkt bestuur (en meer)

    Carrière

    Ict‑detachering keldert opnieuw: omzet daalt 13 procent in Q4

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Philips verhoogt efficiëntie met ai, bedrijven slecht voorbereid op calamiteit (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    ASML uit zorgen over kwaliteit nieuwe chipmachines

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs