Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Omzet Atos Origin daalt het meest in Benelux

29 juli 2009 - 08:42ActueelIT Strategy & GovernanceAtos

In Nederland blijft Atos Origin het minder goed doen dan in andere landen waar de dienstverlener actief is. De winst van Atos Origin Benelux daalde in het eerste halfjaar van 2009 met bijna 28 procent ten opzichte van dezelfde periode in 2008 tot 34,4 miljoen euro.

De omzet daalde in de Benelux in dezelfde periode met 11 procent naar 517 miljoen euro. Vooral de omzet van de divisies Systems Integration en Consulting daalde. De divisie Systems Integration daalde in de Benelux met 19,1 procent vergeleken met een wereldwijde daling van 9,3 procent. De dienstverlener wijt de afnemende omzet aan uitgestelde investeringen en aankoopbeslissingen.

Wereldwijd draaide de ict-dienstverlener het afgelopen halfjaar een omzet van 2,5 miljard euro. Dat is een lichte daling van 2,4 procent vergeleken met een jaar eerder. De winst daalde met 3,1 procent naar 118 miljoen euro. De dienstverlener zegt de redelijke resultaten te danken aan het zogenoemde TOP-programma. Dit plan bestaat uit maatregelen die de winstmarges moeten verbeteren door efficiënter te werken en door de organisatie te globaliseren. Zo zouden de reiskosten 23 procent zijn gedaald en de diverse huurlasten 17 procent lager zijn dan het eerste halfjaar van 2008.

Achterblijven
De Benelux doet het al langere tijd minder dan de rest. Het eerste kwartaal van dit jaar was al duidelijk dat de Nederlandse tak achterbleef bij de rest. In 2008 kende Atos Origin Nederland over 2008 als enige landenorganisatie een daling van de omzet ten opzichte van 2007. Het jaar werd er afgesloten met een omzet van 1,06 miljard euro, een daling van 1,6 procent. In de overige regio’s binnen het concern groeide de omzet. Bovendien leverden de Nederlandse activiteiten het concern in 2008 ruim 30 procent minder winst op dan een jaar eerder.

De Atos Origin-groep heeft vestigingen in heel Europa. De landorganisaties zijn heterogeen en hun bedrijfsresultaten daardoor verschillend. In de Benelux daalde de omzet het hardst. Vooral in het Verenigd Koninkrijk groeit de omzet sterk, in het afgelopen halfjaar met 6,4 procent. Frankrijk, voor oorsprong de grootste markt voor de ict-dienstverlener, daalde met 2 procent. In Duitsland daalde de winst sneller dan in de Benelux.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Ai-hype maakt plaats voor nuchterheid: ‘Geen autonoom won­der­mid­del’

    Cloud & Infrastructure

    ASML schroeft productie chipmachines maximaal op

    IT Strategy & Governance

    Nederland derde op EU-innovatieranglijst

    Soevereiniteit

    Toezichthouders pleiten voor versnelling digitale autonomie

    IT Strategy & Governance

    Betrouwbare Ai? 7 criteria voor verantwoord gebruik

    IT Strategy & Governance

    Nederland krijgt agentschap voor disruptieve innovaties naar voorbeeld van Darpa

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs