Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

XP-modus voor Windows 7 weer stap dichterbij

06 augustus 2009 - 10:52ActueelWerkplek & BeheerMicrosoft

Softwarebedrijf Microsoft heeft de release candidate voor de XP-modus voor het nieuwe besturingssysteem Windows 7 vrijgegeven. De toepassing maakt het mogelijk om op Windows 7 programma’s te draaien die geschikter zijn voor gebruik op het oude besturingssysteem Windows XP. De techniek gebruikt virtualisatie en wordt uiteindelijk meegeleverd op enkele versies van het nieuwe besturingssysteem.

Met de XP-modus zijn vooral ondernemingen in het midden- en kleinbedrijf gediend. In principe kunnen zij er een onbeperkt aantal (oude) XP-applicaties mee draaien, terwijl ze toch het nieuwe besturingssysteem Windows 7 hebben geïnstalleerd. Voor de grootzakelijke markt bestaat het virtualisatiepakket Microsoft Application Virtualization.

Microsoft heeft voor de release candidate zijn oor te luister gelegd bij gebruikers van de eerdere bètaversies. Aan de hand van de feedback is een klein aantal wijzigingen doorgevoerd. De candidate is beschikbaar via de site van de leverancier. Vóór installatie moeten eventuele bètaversies van de modus worden verwijderd.

22 oktober
De XP-modus wordt meegeleverd op de Windows 7-versies Professional, Ultimate en Enterprise. Die verschijnen op 22 oktober 2009. Om goed te functioneren is het noodzakelijk dat het systeem waarop de technologie wordt gebruikt, beschikt over processoren die hardwarevirtualisatie ondersteunen. Dat is bij de meeste nieuwe processoren van AMD en Intel het geval.

Microsoft biedt de modus om te voorkomen dat de introductie van Windows 7 wordt gekweld door dezelfde compatibiliteitsproblemen die zich voordeden bij voorganger Windows Vista.

 

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    OpinieData & AI

    Van uitvoerder naar regisseur: hoe ai werk en talent samenbrengt

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Zo voorkom je te grote afhankelijkheid van cloudleveranciers

    Klantcontact met ai
    OpinieData & AI

    Technologie (ook ai) is geen doel, wat telt is wat je er mee doet 

    Linux
    ActueelWerkplek & Beheer

    Linux groeit gestaag op de business-pc

    OpinieWerkplek & Beheer

    Digitale weerbaarheid vereist verschuiving van reactief naar proactief

    Freelancer
    AchtergrondCarrière

    Zzp’er in de it flirt met dienstverband

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs