Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure » Datacenter & Infrastructure » Storage

Ik convergeer, dus ik besta

14 augustus 2009 - 07:59OpinieStorage
Thuur Tonnaer
Thuur Tonnaer

Het is dé trend van het afgelopen jaar: convergentie. Geen aparte takken van de it- en communicatiesport meer, maar alles 'onder één noemer' brengen. Networking, opslag, servers, beheer, telecommunicatie, beveiliging; als het even kan moet alles draaien binnen één infrastructuur en worden beheerd via één systeem.

Convergentie biedt bedrijven dan ook een aantal interessante voordelen. De (beheer)complexiteit wordt verminderd, waardoor er bijvoorbeeld minder beheeruren nodig zijn. De operationele kosten worden omlaag gebracht omdat er niet langer verschillende infrastructuren en systemen naast elkaar worden gebruikt. In deze moeilijke financiële tijden zijn dit voor organisaties belangrijke factoren. Daarnaast hoeft het bedrijf nog maar te onderhandelen met één leverancier, met wie ook zaken als ondersteuning en SLA's eenvoudiger, goedkoper en – als het goed is – beter te regelen zijn.

Daar komt bij dat een investering in nieuwe, compacte alles-in-één datacenters op basis van nieuwe bladeservers voor veel bedrijven financieel aantrekkelijk kan zijn. De besparingen die ze hiermee kunnen realiseren op het gebied van energiekosten, fysieke ruimte ('floorspace') en beheer zijn zodanig groot dat de benodigde investering er in sommige gevallen al binnen een jaar uit te halen is. Dat is nogal wat!

Nu er nieuwe spelers op deze markt verschijnen is het zaak om je goed te oriënteren op de nieuwe kansen en mogelijkheden. Er moeten keuzes gemaakt worden. Waar ga je strategisch op inzetten, met welke vendors ga je in zee, waar ga je je mensen voor opleiden? Vanuit de markt is er zeker interesse voor deze nieuwe spelers, omdat meer concurrentie over het algemeen leidt tot lagere prijzen en betere producten en diensten. Wie erin slaagt om die interesse met succes om te zetten in omzetkansen, kan zijn huidige markt verbreden en nieuwe marktgebieden aanboren.

Een ding staat vast: de ict-markt blijft zich – ondanks en zelfs dankzij de economische omstandigheden – ontwikkelen. Veel bedrijven zien in dat ze juist nu moeten investeren om nieuwe klanten te trekken en om later klaar te zijn voor het herstel.

Thuur Tonnaer, directeur, Comstor

Eerder verschenen op Channelweb.nl.

Meer over

NetworkingStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    De overstap
    Storage

    Soevereiniteit: gemak wint nog vaak van principes

    Storage

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Storage

    Vier oorzaken van iot-storingen en hoe je de risico’s kunt beperken

    Storage

    EuroNAS als alternatief voor VMware

    Storage

    Airbus maant: 6.000 A320’s direct aan de grond wegens kritieke softwarefout

    cloud zonder geheugen
    Storage

    In de cloud zonder geheugen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs