Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Provincie Limburg shopt nog naar breedband

17 augustus 2009 - 08:53ActueelCloud & InfrastructuurReggefiberZiggo
Diederik Toet
Diederik Toet

Provincie Limburg onderhandelt met meer partijen dan alleen netwerkleverancier Reggefiber over de aanleg van een provinciaal breedbandnetwerk. In juni baarde de regio nog veel opzien doordat de verantwoordelijke gedeputeerde 100 miljoen euro wilde reserveren voor een samenwerkingsverband met dat glasvezelbedrijf. Inmiddels onderhandelen de Limburgers ook met concurrent Ziggo.

Gedeputeerde Jos Hessels zegt in het Financieele Dagblad dat de provincie altijd al verder keek dan alleen een samenwerking met Reggefiber en zijn glasvezeltechnologie. Het bedrijf ‘was alleen de eerste partij die ons actief benaderde’, vertelt hij nu. ‘De kabelbranche reageerde erg agressief.’ Hessels ontkent dat met de leverancier al overeenkomst was bereikt. ‘We hebben de afgelopen weken ook gesprekken met Ziggo gehad, en die hebben dezelfde status als de onderhandelingen met Reggefiber.’

Achterstand
In juni leek het erop dat de samenwerking met Reggefiber in kannen en kruiken was. De provincie zou een minderheidsbelang nemen in een nieuw op te richten Limburgs netwerkbedrijf, waaraan ook Reggefiber deelneemt. In totaal zou de provincie honderd miljoen euro in het nieuwe bedrijf steken. Dat geld is afkomstig uit de verkoop van aandelen in het energiebedrijf Essent.

‘Tot nu toe heeft Limburg een achterstand bij de aanleg van glasvezel. Met het plan wil gedeputeerde Hessels de achterstand ombuigen in een voorsprong’, vertelde zijn woordvoerder Egbert Hanssen in juni aan Computable. ‘Het glasvezelnet moet doordringen tot in alle haarvaten in Limburg, zelfs op afgelegen boerderijen. Als dat gebeurt, is Limburg de eerste provincie die volledig op glasvezel is aangesloten.’

Infrastructuur
Essent wordt binnenkort definitief overgenomen door zijn Duitse branchegenoot RWE. Driekwart van de opbrengst van 1,2 miljard euro gaat de provincie volgens Hanssen beleggen om de weggevallen inkomsten uit de aandelen te compenseren. Het resterende bedrag, ongeveer driehonderd miljoen euro, wordt besteed aan infrastructuur in de provincie.

Meer over

ArchitectuurGlasvezel

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    QR Computable Kort 15 aug '25
    ActueelData & AI

    Kort: NL-data op kernenergie, ai-incidenten kosten 8 procent, phishing via QR (en meer)

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Bluetron IT verkoopt tapereparatie-divisie aan Sprague

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs