Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Maak de virtuele disk-image disaster-proof

02 september 2009 - 10:39ChannelWerkplek & BeheerDouble-Take Software
Redactie Computable
Redactie Computable

Vroeger konden back-ups geconfigureerd worden om delen van een applicatie, data, een besturingssysteem of een server op te slaan. Dankzij de adoptie van virtualisatie worden nu virtuele workloads opgeslagen die zowel het besturingssysteem, applicaties als alle gegevens bevatten. Wanneer de fysieke server wordt omgezet naar een virtuele, ontstaat er een virtuele disk-image (VMDK of VHD). Dit wordt gebruikt om de workload te laten draaien als een virtuele machine. Kortom: voor iedere virtuele machine is er een corresponderende virtuele disk-image. Deze moet uiteraard ook beschermd worden. Maar hoe? En maakt het hierbij uit of je hardware-based of host-based repliceert?

Over het algemeen verloopt de back-up van virtuele machines gelijk aan die van fysieke servers. Bij replicatie in virtuele omgevingen heeft asynchrone, host-based replicatie echter de voorkeur boven synchrone of snap-shot hardware-based replicatie. Hierbij worden veranderingen zodra ze plaatsvinden gelijk opgeslagen op de virtuele back-up-server. Asynchrone replicatie vindt meestal plaats op byte-niveau en comprimeert data sterk. Hierdoor gebruikt het minder bandbreedte dan synchrone replicatie op blokniveau. Daarnaast is host-based replicatie flexibeler omdat het hardware onafhankelijk is.

Die flexibiliteit is gelijk één van de belangrijkste elementen bij de bescherming van de virtuele infrastructuur. Zorg dat de disaster recovery-oplossing van het bedrijf gebruikt kan worden voor zowel fysieke- als virtuele omgevingen. Let er ook op dat de hardware kan communiceren met apparaten van een andere fabrikant. In dat geval kan een oplossing bijvoorbeeld probleemloos worden opgenomen in iedere mogelijke infrastructuur binnen een datacenter. Breng daarnaast de back-up-omgeving niet onder in de kelder van het gebouw, maar op een separate locatie. Verder is het belangrijk hoe de data verplaatst wordt: sommige synchrone hardwareoplossingen zetten de data bijvoorbeeld in blokken over. Hierdoor is meer bandbreedte nodig en dat kan invloed hebben op de replicatiesnelheid. Een WAN-accelerator biedt dan uitkomst.

Motto van dit verhaal is: denk niet alleen na over back-up naar een virtuele omgeving, maar ook over hoe deze servers beschermd gaan worden. Met een paar kleine ingrepen kan een virtual disk image al disaster-proof gemaakt worden.

Peter Doens
Sales Manager bij Double-Take Software

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Eén reactie op “Maak de virtuele disk-image disaster-proof”

    1. NETGEAR - Richard schreef:
      2 september 2009 om 12:01

      Helemaal mee eens. Op een klein -oh nee- niet klein dingetje na:
      Wanneer je disaster recovery wil doen van je virtuele servers, maar dan niet vanuit die kelder maar vanaf een remote lokatie, dan loop je tegen en issue aan. Bijvoorbeeld dat die disaster samenhangt met het wegvallen van de WAN-verbinding. Dan zit je daar ineens in een draadje te turen waar niks uitkomt. Ik zou, zeker voor MKB 10-300 seats willen voorstellen een dubbele backup neer te zetten met een NAS of iSCSI SAN op lokatie (nee niet in de kelder) en te repliceren naar een remote. Dan heb je alle vormen van ellende afgedekt, inclusief gedoe met ISP’s. Backup-advies wil ook zeggen dat je een local oplossing aanbiedt voor remote gevirtualiseerde servers. Of wil ik nou alleen maar meer ReadyNASsen verkopen?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Linux
    ActueelWerkplek & Beheer

    Linux groeit gestaag op de business-pc

    OpinieWerkplek & Beheer

    Digitale weerbaarheid vereist verschuiving van reactief naar proactief

    Freelancer
    AchtergrondCarrière

    Zzp’er in de it flirt met dienstverband

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Your.Cloud bouwt aan Europees msp-collectief

    ActueelWerkplek & Beheer

    Microsoft schaft volumekortingen af

    ActueelCarrière

    Forse krimp ict-detachering tweede kwartaal

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs