Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Verkoop mobiele telefoons krimpt

02 oktober 2009 - 13:17ActueelCloud & InfrastructuurAppleBlackberryIDCLG Electronics BeneluxNokiaSamsungSony EricssonSony Mobile

De West-Europese markt voor mobiele telefoons krimpt. Volgens IDC’s European Mobile Phone Tracker,werden er in het tweede kwartaal van 2009 in totaal 42 miljoen mobiele telefoons verkocht. Dat is 6 procent minder dan in hetzelfde kwartaal van 2008. Maar weer 14 procent meer dan het eerste kwartaal van 2009. Koreaanse leveranciers Samsung en LG verkopen steeds meer en dagen daardoor Nokia en Sony Ericsson uit.

Volgens IDC tonen de cijfers herstel, maar in 2009 krimpt de markt voor mobiele telefoons nog. De overschakeling van traditionele mobiele telefoons naar smartphones is op dit moment de grote trend in de West-Europese markt. De verkoop van traditionele telefoons zakte in het tweede kwartaal van 2009 met twaalf procent naar 33,2 miljoen eenheden. De verkoop van smartphones groeide met 25 procent naar 8,8 miljoen eenheden. De meeste groei werd behaald door Apple’s iPhone: 600 procent.

Volgens IDC hadden zowel leveranciers als telecomdienstverleners een ‘uitdagende periode’ in het eerste halfjaar van 2009. Onderzoeksmanager Francisco Jeronimo van IDC zegt dat in 2009 de groei met 10 procent afneemt, hoewel de vraag naar smart phones toeneemt. De vraag naar traditionele telefoons neemt langzaam af, maar ze blijven in trek. Dat komt  onder meer doordat er steeds meer toepassingen op deze ‘low-end’ telefoons te vinden zijn. Pas in 2011 wordt een volledig herstel van de West Europese mobiele telefoonmarkt verwacht.

Korea

Koreaanse leveranciers doen het steeds beter dan de Scandinavische concurrenten. Samsung en LG verkochten samen meer dan Nokia. Toch blijft Nokia marktleider met 36,3 procent marktaandeel. Samsung heeft inmiddels 28,9 marktaandeel. LG daagt op zijn beurt Sony Ericsson uit. Vooral LG’s touch screen telefoons doen het goed. LG heeft daardoor ruim 11 procent marktaandeel in de West-Europese markt voor mobiele telefoons. Net iets minder dan de 12 procent marktaandeel van Sony Erisson. Apple iPhone en RIM Blackberry hebben elk 3 procent marktaandeel.

 

 

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Plat4mation

    AI-gedreven servicetransformatie bij Philips (Plat4mation)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Hoofdpijndossier GrIT verdiept zich: private cloud blijkt nieuwe bottleneck voor Defensie

    Cloud & Infrastructuur

    Met eSim voor iot is SGP.32 een feit

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Twee datablunders Anthropic in één week, vernieuwde HP LaserJet‑lijn (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    NSDC: Nederlandse datacenters achtergesteld bij Amerikaanse hyperscalers

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse cloudcoalitie vormt front tegen Amerikaanse dominantie

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs