Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Deal

CSC neemt dienstentak Cordys Benelux over

06 oktober 2009 - 12:413 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieAtosBaanCapgeminiCordysCSC
Rik Sanders
Rik Sanders

De Amerikaanse automatiseerder CSC neemt de dienstentak van Cordys in de Benelux over. In het kader van de strategische overeenkomst die hiervoor is gesloten, zal CSC bovendien optreden als wereldwijde wederverkoper van het Cordys Business Operations Platform. Ook levert het bedrijf implementatiediensten. Via het partnership met CSC wil Cordys een internationale dienstverlening rond zijn platform voor business process management (bpm) kunnen aanbieden.

BIj de ‘professional services’-tak van Cordys werken twintig mensen. De verkoop van de dienstentak aan CSC past in de strategie die in 2008 is ingezet, zegt Jan Baan, oprichter en chief executive officer van de bpm-leverancier. Hij doelt op het opzetten van een partnernetwerk waarbij partners wereldwijd de software verkopen en aanvullende diensten leveren. Cordys sloot bijvoorbeeld partnercontracten met Atos Origin, Capgemini en Accenture. Het afstoten van de eigen, kleine dienstentak aan zo’n grote partner noemt Baan daarom een logische stap. Volgens een woordvoerder focust Cordys zich voortaan helemaal op het product. Wel worden de partners nog ondersteund.

De keuze voor CSC had te maken met het innovatieve karakter van hun oplossingen, stelt Jan Baan. Volgens Lem Lasher, directeur van CSC’s Global Business Solutions-tak, ondersteunt de software van Cordys klanten die hun zakelijke processen willen veranderen. ‘Hun huidige legacy-systemen en software voor enterprise resource planning zijn lastig aan te passen aan nieuwe markteisen. Het Cordys-platform kan worden ingezet als een flexibele laag bovenop dit soort bedrijfssoftware.’ Over de overnamesom zijn geen uitspraken gedaan.

BPM
Cordys levert business process management (bpm)-oplossingen. Oprichter Jan Baan werkte vanaf 2001 in stilte aan zijn nieuwe bedrijf. In 2004 betrad Cordys officieel de markt. Het bedrijf kreeg in 2007 een financiële injectie van vijftig miljoen euro van Argonaut Private Equity. Deze Amerikaanse investeringsmaatschappij ontving in ruil hiervoor een belang van 25 procent. De verkoop van de dienstentak lijkt op de aanpak die Jan Baan hanteerde in de tijd van Baan Company. Ook toen splitste hij de servicesactiviteiten af van het softwarebedrijf.

Bij Cordys werken in de Benelux tweehonderd mensen en in totaal zeshonderd. Hoewel de bpm-markt als veelbelovend wordt gezien, heeft Cordys nog geen winst behaald. In 2007 leed het bedrijf nog een verlies van 31,7 miljoen euro bij een omzet van krap veertien miljoen euro. De crisis strooide roet in het eten bij de ambitie om in 2008 zwarte cijfers te schrijven. Het verlies daalde zelfs tot 47,4 miljoen euro, aldus de geconsolideerde winst- en verliesrekening over 2008 (uit het handelsregister van de Kamer van Koophandel). Wel steeg de omzet tot 24,1 miljoen euro en deze neemt in 2009 ook weer toe, aldus de zegsman.

 

Meer over

Consulting

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    Handelsoorlog zet druk op technologiesector, maar biedt ook kansen

    OpinieSoftware & Development

    Softwareontwikkeling: tijdperk van óf kopen óf bouwen is voorbij

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stem nu voor de Computable Awards 2025!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs