Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Omzet Atos Benelux daalt nog steeds

16 oktober 2009 - 09:40ActueelInnovatie & TransformatieAtos
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

De daling van de omzet bij ict-dienstverlener Atos Origin Benelux zet zich door in het derde kwartaal van 2009. De landenorganisatie maakte een omzet van 231 miljoen euro bekend. Een jaar eerder noteerde het bedrijf nog een omzet van 282 miljoen euro. De omzet daalt daarmee het hardst van alle landenorganisaties. De dienstverlener zegt dat veel activiteiten in de Benelux, zoals adviesdiensten, te lijden hebben onder de slechte economische situatie. In het tweede kwartaal van 2009 daalde de omzet ook.

Wereldwijd daalde de omzet van Atos Origin naar 1,2 miljard euro. Vorig jaar werd er in het derde kwartaal nog 1,3 miljard euro omzet geboekt. De dienstverlener maakt de winst over de kwartalen niet bekend.

Ceo Thierry Breton verwacht in een toelichting op de kwartaalcijfers dat zijn bedrijf de jaardoelen gaat halen. Maar hoe die doelsteling eruit ziet wordt niet bekendgemaakt. De hoogste manager verwacht ook dat zijn bedrijf de winstmarge in 2011 verbetert.

Atos Consulting

De omzet daalde het hardst bij de divisie Consulting. De dienstverlener boekt daar een derde minder omzet in vergelijking met een jaar eerder. ‘In april hadden we voorspelt dat de lastige marktomstandigheden bij Consulting het komende jaar zouden aanblijven. We hebben daarom het aantal werknemers bij de divisie omlaag gebracht om de winstmarge te beschermen’, schrijft de dienstverlener in een toelichting. De eerste drie kwartalen van 2009 maakte Consulting een omzet van 187 miljoen euro, een daling van 26 procent vergeleken met 2008.

Ook bij de divisie Systems Integration daalde het aantal werknemers, zegt Atos Origin. Vooral in Nederland en Spanje is het aantal medewerkers sterk gereduceerd. De omzet bij deze divisie daalde met 14 procent vergeleken met een jaar eerder.

Benelux

De Benelux-organisatie heeft al lange tijd last van een dalende omzet. Nederland had over 2008 als enige een daling van de omzet ten opzichte van 2007. De dienstverlener zegt dat de winstmarge van de Benelux-organisatie nog steeds een van de grootste is vergeleken bij de andere organisaties. De organisatie vertrouwt er op dat de winstmarge in de Benelux het komende jaar zal verbeteren.

Atos Origin maakte tot het tweede kwartaal van 2009 de cijfers per land bekend. Bij de halfjaarcijfers van 2009 en de cijfers van het derde kwartaal spreekt de dienstverlener alleen over de Benelux-organisatie. Voor de omzetvergelijkingen heeft de dienstverlener wel de omzetcijfers van de Benelux voor 2008 berekend.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ASML
    Innovatie & Transformatie

    Bonden verbijsterd over drastische reorganisatie bij ASML

    Innovatie & Transformatie

    Zorgsector laks met naleving NEN-norm voor informatiebeveiliging

    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen vooruitkijken tijdens het GTIA Benelux Community Forum

    6 trends in de ict-markt
    Innovatie & Transformatie

    Zes trends in de ict-markt

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nationale coalitie voor neuromorphic computing, Rotterdams Last Mile Solutions helpt DHL (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Oproep tot investeringen in fotonica, ai-project voor betere anticipatie op pandemieën (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs