Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Datacenter

Bedrijven plaatsen data vaker buitenshuis

20 oktober 2009 - 09:02ActueelCloud & InfrastructuurIDC
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Nederlandse bedrijven plaatsen hun bedrijfsgegevens relatief vaak buiten de deur. In ons land brengt 12 procent van de bedrijven zijn gegevens onder in een rekencentrum op afstand. Dat is meer dan in andere Europese landen zoals Frankrijk, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Door de economische omstandigheden besteden bedrijven steeds vaker datacenterdienstverlening uit. Dat concludeert marktonderzoeker IDC na Europees onderzoek van de datacentermarkt.

CloudDe honderd Nederlandse respondenten van het onderzoek geven ‘groei van het bedrijf’ vaker als reden op voor de uitbreiding van datacentergebruik dan de andere deelnemende landen. Bedrijven uit Frankrijk, Duitsland en Groot- Brittannië noemden ‘centralisatie van de ict’ vaker als reden voor stijging van het datacentergebruik.

De toename van uitbesteding van het rekencentrum komt volgens de onderzoekers ook door de groei van software als websienst, cloud computing en de toegenomen acceptatie van beheerdiensten op afstand. Het uitbesteden van bedrijfsgegevens en datacenterdienstverlening zijn steeds meer geaccepteerd. Van de commerciële datacenters wordt 97 procent van de ruimte verhuurd in eenheden van 500 vierkante meter en hoger. Dat wijst dus op het gebruik van grote bedrijven. Maar 2 procent van die datacenterruimte wordt in eenheden van tussen de 100 en 499 vierkante meter verhuurd. 1 procent wordt gehuurd voor een oppervlakte van onder de honderd vierkante meter.

De markt voor datacenterdienstverlening in Nederland, Frankrijk, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk was in 2008 goed voor een omzet van 725 miljoen euro.

Read more: https://www.computable.nl/artikel/ict_topics/beheer/3116896/1277800/bedrijven-plaatsen-data-vaker-buitenshuis.html#ixzz0UStO8SdS

oor de toename van digitale bedrijfsgegevens kiezen steeds meer bedrijven voor beheer op afstand. Door de huidige economische situatie hebben bedrijven niet de financiële middelen om te investeren in een eigen datacenter. Nederland telt op dit moment 445.000 vierkante meter aan datacenterruimte. Het gaat om 180.000 vierkante meter datacenteroppervlakte binnen bedrijven (inhouse) en 275.000 vierkante meter datacenterruimte die commercieel wordt geëxploiteerd. Daarbij worden bedrijfsgegevens in een ruimte buiten het bedrijfspand van de klant bewaard.

Dat steeds meer bedrijven hun gegevens onderbrengen in een extern datacenter komt ook terug in die cijfers van Cofely en IDC. Daaruit blijkt dat onder klanten van commercieel geëxploiteerde datacenters de vraag naar 500 vierkante meter datacenterruimte het grootst is. Dat wijst erop dat vooral bedrijven die eerder nog de gegevens binnenshuis hielden nu de data elders onderbrengen.

Meer over

DienstenStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs