Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Veilig opslaan met nieuwste Amacom Data Locker met 1 TB capaciteit 

13 november 2009 - 13:323 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurOrigin Storage

Origin Storage, een fabrikant en distributeur van IT-storage oplossingen, kondigt vandaag de introductie aan van de Amacom 1TeraByte (TB) en 750GB Data Locker. Deze nieuwe producten zijn een aanvulling op de 320GB en 500GB die reeds beschikbaar zijn. Het bedrijf komt hiermee tegemoet aan de toenemende vraag van consumenten, bedrijven en overheden naar veilige, mobiele dataopslagmogelijkheden. Volgens de KPMG Data Loss Barometer zijn dit jaar naar verwachting ruim 200 miljoen mensen wereldwijd de dupe van diefstal van vertrouwelijke gegevens.

De Data Locker is een draagbare harde schijf die gebruikers gemoedsrust geeft indien hun data is verloren of gestolen, want de opgeslagen data is beveiligd door AES hardware-encryptie en een 18-cijferige pincode die rechtstreeks op de Data Locker wordt ingevoerd.  
Romain Cohen-Gonsaud, European Branche Manager bij Origin Storage Ltd: ‘In alle sectoren groeit de hoeveelheid gegevens, men zet steeds meer data op zijn laptop of blackberry. Dit vraagt in de mobiele wereld van vandaag om meer flexibiliteit en meer capaciteit in de dataopslagmogelijkheden om alle gevoelige data veilig te kunnen vervoeren. De 1TB voldoet aan deze vraag tegen een aantrekkelijke prijs. We zijn trots dat wij de eerste zijn die draagbare hardware met zo’n capaciteit leveren.’  De meeste slachtoffers worden gemaakt door hacking van vertrouwelijke gegevens, gevolgd door diefstal of verlies van een computer, blijkt uit de Data Loss Barometer van KPMG. Uit het onderzoek blijkt ook dat bijna 25% van de gestolen hardware op geen enkele manier beveiligd is.
Een hardware based encryption chip is geïntegreerd in de Data Locker om gegevens te coderen en decoderen met behulp van military grade AES/CBC-modus encryptie. Om data te kunnen lezen of schrijven dient een achtiencijferige pincode ingegeven te worden op het authenticatiesysteem. De authenticatie wordt uitgevoerd op de Data Locker zelf en niet op de computer waarop hij wordt aangesloten. De combinatie van versleuteling, beveiliging via encryptie en een pincode zorgt voor een optimale beveiliging. Er is geen driver en software nodig.
Van de Data Locker zijn meerdere uitvoeringen beschikbaar. De Data Locker Pro AES (320, 500, 750 GB en 1TB) is geschikt voor overheidsinstanties, MKB en het onderwijs. De Data Locker Enterprise AES (320, 500, 750 GB en 1TB) is geschikt voor defensie en transport van extreem gevoelige data.
Adviesprijzen lopen op van € 209,- (excl. BTW) voor een Data Locker 320 GB PIN-Protected & 128 bit AES Encrypted HDD tot  € 539,- (excl. BTW) voor een Data Locker 1 TB PIN-Protected & 256 bit AES Encrypted HDD.

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ActueelData & AI

    Kort: Databricks lievelingetje van investeerders, 18 miljoen smartphones in lades (en meer)

    Teamvalue
    AdvertorialCloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een secure score van 80%: Zo doet Bizure dat.

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs