Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Slechte perspectieven voor IT-starter

25 november 2009 - 10:07ActueelCarrière

Startende ict’ers hebben de komende jaren slechte arbeidsmarktperspectieven. Er zijn relatief veel afgestudeerde mbo’ers en hbo’ers met een ict-opleiding, maar weinig goed aansluitende banen. Dat schrijft het Maastrichtse Researchcentrum voor Onderwijs en Arbeidsmarkt (ROA) in het rapport ‘De arbeidsmarkt naar opleiding en beroep tot 2014’.

De onderzoekers verwachten een grote afname van werkgelegenheid in de informaticaberoepen. Zij voorspellen een afname van 22.600 banen de komende vier jaar tot 2013. Dat is 8 procent minder dan nu. De krimp van het aantal it-banen hangt samen met de hoge conjunctuurgevoeligheid van werkgelegenheid in de ict-sector, zeggen de onderzoekers. Vooral de vraag naar informatici en technisch analisten zal sterk dalen.

Daarnaast stromen relatief meer afgestudeerde ict’ers in dan dat er banen zijn, zeggen de onderzoekers. Voor mbo’ers in de ict wordt een instroompercentage verwacht van 7,2 procent. Het instroompercentage is het aantal werknemers dat instroom als percentage van de werkgelegenheid in 2008. Ook voor HBO Informatica en WO Informatica is instroomcijfer hoog.

De onderzoekers verwachten daarom dat werkgevers de komende jaren vrijwel geen moeite hebben om geschikt informaticapersoneel te vinden.

Loonontwikkeling

Daarnaast keken de onderzoekers naar de loonontwikkeling in de it-sector. Het bruto uurloon van informaticaberoepen is hoger dan in andere beroepen. Dat komt door het hoge opleidingsniveau, zeggen de onderzoekers. Het gemiddelde bruto uurloon steeg in 2005 tot boven de 24 euro. Het ict-salaris steeg echter niet het hardst. De bruto uurlonen in de medische en paramedische beroepen steeg harder.

De onderzoekers keken naar vier beroepen in de it-sector, namelijk programmeurs, systeemanalisten, informatici en technisch systeemanalisten.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print...

    Hybride werken is definitief ingeburgerd. Medewerkers bewegen zich soepel tussen thuis, kantoor en onderweg, terwijl organisaties proberen één consistente digitale ervaring neer te zetten.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Slimme multi-cloud-aanpak: weg uit de chaos van meerdere clouds

    Overheid

    Cio Den Haag: ‘Geldgebrek dwingt tot samenwerking’

    Cloud & Infrastructuur

    Your.Cloud nu ook in België

    Security & Awareness

    Kort: Nederland dicht gat Europese droneverdediging, nationale robotica in hogere versnelling (en meer)

    Carrière

    Scott Adams, bedenker van Dilbert, overleden

    Data & AI

    Hoe leid je ai in goede banen?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs