Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Bijna alle banen vereisen ICT-kennis in 2015

09 december 2009 - 11:01ActueelInnovatie & TransformatieIDCMicrosoft
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Werknemers moeten steeds vaker over ict-kennis beschikken. Bijnnen vijf jaar zijn in 90 procent van de banen in Europa ict-vaardigheden vereist. Dit blijkt uit onderzoek van analistenbureau IDC. Ict-onderwijs wordt daarmee steeds belangrijker. Ook voor ict’ers wordt certificering binnen vijf jaar cruciaal om verder te kunnen groeien. Nederland verschilt hierin niet van andere Europese landen. Het percentage banen waarin geen ict-vaardigheden nodig zijn, blijft binnen alle sectoren van het bedrijfsleven afnemen, terwijl de vraag naar meer gespecialiseerde kennis met betrekking tot bijvoorbeeld het gebruik specifieke apparatuur toeneemt.

Uit de uitkomsten van het IDC-onderzoek blijkt verder dat ondervraagden verwachten dat  ict-vaardigheden de kans op een baan enorm vergroten. Bijna 60 procent van de respondenten vindt echter dat educatieve instellingen studenten beter zouden moeten voorbereiden op de van hen gevraagde ict-vaardigheden.

Marianne Kolding, Associate Vice President European Software en Services bij IDC, vindt het meest opvallende aan het onderzoek dat voor alle landen dezelfde uitkomsten gelden. ‘Voor Nederland is het beeld vergelijkbaar met alle andere West-Europese landen. Alleen in Oost-Europa zijn iets minder ict-vaardigheden vereist. Ik denk dat dit laat zien dat Europa in de afgelopen vijf jaar een duidelijke gezamenlijke ontwikkeling heeft doorgemaakt. Het gebruik van handhelds heeft bijvoorbeeld in heel West-Europa een grote vlucht genomen.’

Economische situatie

In Nederland zijn 105 CFO’s, ceo’s en HR-managers ondervraagd waarvan 30 procent uit de publieke sector en 27 procent uit de dienstensector. Ook zijn werkgevers uit de transport-, financiële en handelssector ondervraagd. Microsoft gaf IDC opdracht om de impact van de veranderende economische situatie op benodigde ict-vaardigheden voor ict’ers te meten. Ook was het onderzoek bedoeld om de veranderende ict-kennis te meten voor niet-ict’ers.

Het onderzoek is door IDC in opdracht van Microsoft uitgevoerd in september en oktober onder 1370 werkgevers in dertien Europese landen, te weten België, Tsjechië, Frankrijk, Hongarije, Italië, Polen, Portugal, Roemenië, Spanje, Zweden, Groot-Brittannië en Nederland.

 

 

 

 

 

 

Meer over

Certificering

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Scotty AI

    Scotty AI
    Pijl naar rechts icoon

    The Networkers B.V.

    Een betrouwbaar en veilig netwerk is essentieel in de zorg! (The Networkers B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    Schneider Electric

    Energie-efficiënt, powerdense stadsdatacenter met minimale ecologische impact (Switch Datacenters en Schneider)
    Pijl naar rechts icoon

    InSpark

    Betrouwbare stuurinformatie met een toekomstbestendig dataplatform op Fabric (SABA Adhesives en InSpark)
    Pijl naar rechts icoon

    InSpark

    Schaalbaar AI platform opent nieuwe wereld voor VDL (VDL Digital en InSpark)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    De overstap deel 1
    Innovatie & Transformatie

    Hoe kom ik van mijn MacBook af?

    Software & Development

    Sous voor 2,75 miljoen aan de slag met horeca‑ai

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ING-banen weg door ai, aanpak ai-dis­cri­mi­na­tie faalt (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    Data & AI

    Rechter dwingt QDNL tot wijzigen naam: geen House of Quantum meer

    Data & AI

    Ai in ziekenhuis: hoge verwachtingen, beperkte realisatie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs