Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk

SURFdiensten, SLBdiensten, G Data bieden licenties

17 december 2009 - 12:19ActueelSecurity & RiskG Data
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Heden kondigen SURFdiensten en SLBdiensten -de ICT-licentieorganisaties van het hoger onderwijs, voortgezet onderwijs en (voorbereidend) middelbaar beroeps onderwijs in Nederland- en de van origine Duitse beveiligingsspecialist G Data een nieuwe overeenkomst aan.

Deze houdt in dat SURFdiensten en SLBdiensten speciale, zeer voordelige, licenties van G Data’s beveiligingssoftware aan kan bieden.

Er zijn twee verschillende licenties voor not-for-profit organisaties die dankzij deze samenwerking gemakkelijk toegankelijk worden:

1) G Data EDU-licentie
Aan onderwijsinstellingen zullen SURFdiensten en SLBdiensten G Data’s EDU-licenties aanbieden. Het grote voordeel van de EDU-licentie is dat de afnemer een vast bedrag voor de software betaalt, ongeacht het aantal pc’s die het programma uiteindelijk zullen gebruiken. Er wordt dus niet per pc een licentieprijs berekend. Voor de studenten en scholieren geldt een speciale prijs voor een G Data AntiVirus- of InternetSecuritypakket. Ook kan de onderwijsinstelling ervoor kiezen een bijkomende licentie af te sluiten, zodat de studenten de software gratis op hun eigen computer kunnen gebruiken.

2) G Data GOV-licentie
Voor instellingen zoals musea en bibliotheken biedt SURFdiensten G Data’s speciale GOV-licenties aan. Deze licenties spelen in op de behoeften van de wat kleinere instelling qua flexibiliteit en worden tegen het voordeligste tarief aangeboden.

Jarno Klompenhouwer, License Manager Software bij SURFdienst licht de reden voor de samenwerking toe: "G Data biedt met haar productportfolio beveiligingssoftware voor zowel de kleinere instellingen als de hogescholen en universiteiten die bij SURFdiensten zijn aangesloten. Daarnaast biedt G Data onderwijsinstellingen de mogelijkheid om tegen een zeer voordelig tarief het thuisgebruik van de software voor studenten af te kopen. Dit geeft G Data een bijzondere positie binnen de groep beveiligingssoftware-aanbieders die via SURFdiensten hun producten aan het hoger onderwijs en onderzoek aanbieden." Jan Van Haver, Country Manager Benelux van G Data legt uit waarom deze bijzondere tarieven worden berekend: "Onderwijsinstellingen en not-for-profit instellingen zoals musea, bibliotheken en academische ziekenhuizen hebben een chronisch gebrek aan geld als gemeenschappelijke deler. G Data wil niet dat organisaties die zich inzetten voor het algemeen belang vanwege geldgebrek moeten beknibbelen op hun IT security. Daarom heeft G Data wereldwijd speciale, zeer voordelige licenties voor deze groepen. Wij zijn blij dat deze licenties nu in Nederland en België gemakkelijk verkrijgbaar zijn voor de leden van SURFdiensten en SLBdiensten."

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Hoe blijft jouw cloud bereikbaar en beheers je risico’s?

    Cloudcontinuïteit in de praktijk. Ontdek hoe je digitale continuïteit beter organiseert en risico’s beperkt.

    Computable.nl

    Eén beveiligingsstrategie voor mens, device en netwerk

    Een gids met inzicht in hoe gebruiker, apparaat en verbinding samen de beveiliging bepalen. Endpoint en gebruiker veilig verbonden.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Risk

    Kort: Waag lanceert sociale-mediaplatform zonder Big Tech-algoritmes, Wtta-regeling van kracht (en meer)

    Security & Risk

    Politie over hack Ahold Delhaize: er is geen reden om aangifte uit te stellen

    Cloud & Infrastructure

    Nederlandse leger vervangt over twee jaar Palantir

    Security & Risk

    Noord-Koreaanse it’ers doen zich voor als Europese thuiswerkers

    Security & Risk

    Kort: KPN vernieuwt e-mail- en opslagdienst, hack bij SC Heerenveen legt ticketfraude bloot (en meer)

    Security & Risk

    Kort: ’15 procent NL-organisaties getroffen door PHP-aanval’, Gartner deelt 5 ai-trends voor 2027 (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs