Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Logica richt pijlen op beveiliging Galileo

29 januari 2010 - 16:10ActueelIT Strategy & GovernanceCGIGalileo
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Ict-dienstverlener Logica schat zijn kansen om onderaannemer te worden van beveiligingopdrachten voor het Europese navigatiesatellietprogramma Galileo hoog in. Dat zegt Stuart Martin, directeur van de ruimtevaarttak van het bedrijf. Martin denkt dat de dienstverlener door ervaring met eerdere opdrachten voor Europese satellietprojecten een voorsprong heeft op de concurrentie.

Logica greep eerder naast een opdracht voor Galileo ter waarde van 85 miljoen euro. Het hoofdaannemerschap voor advies, ontwikkeling, testen en het in de lucht houden van de software achter de Galileo-satellieten werd gegund aan concurrent ThalesAleniaSpace.

Daarop boog het management van Logica zich over de voortgang van andere aanbestedingen bij Galileo. De uitkomst is dat de dienstverlener zich niet terugtrekt uit lopende aanbestedingen.

Martin: ‘De gunning van de opdracht voor het hoofdaannemerschap was een nek aan nekrace. We grepen naast de opdracht doordat de Europese Commissie denkt dat onze concurrent op dat gebied de betere papieren heeft.’

Beveiliging

Logica dingt mee om onderaannemer te worden voor het onderhoud en de verdere ontwikkeling van beveiligingssoftware, algoritmes en het beveiligingssysteem dat de satellieten op veilige afstand van elkaar houdt. In de tweede helft van 2010 beslist Europa aan wie die opdrachten met een waarde van 130 miljoen euro worden gegund.

Martin: ‘Onze focus ligt op het grondstation. Wij zijn vooral sterk in de verwerking van de enorme hoeveelheid data die satellieten naar de aarde sturen en de beveiliging van die informatie.’

In 2006 won het bedrijf drie contracten voor Galileo. Het gaat om encryptie van informatie die de satellieten terugsturen naar de aarde. De opdracht heeft een waarde van twintig miljoen euro. Voor testsatellieten ontwikkelde en beheerde Logica een aantal cryptografische sleutels die door een reeks van beveiligingsmodules binnen Galileo zowel op de grond als aan boord van de satellieten gebruikt worden. Het bedrijf hoopt die klus op te schalen naar de vloot van ongeveer dertig Europese navigatiesatellieten die uiteindelijk de lucht in moeten gaan.

Logica Space
Logica is sinds 1999 betrokken bij het Galileo-project. Het bedrijf heeft naar eigen zeggen voor ongeveer zeventig miljoen euro aan omzet behaald uit opdrachten voor dat ruimtevaartproject. De dienstverlener wil niet zeggen of de ruimtevaarttak winstgevend is.

Logica heeft al ruim dertig jaar lang een tak die zich op ruimtevaart richt. Bij Logica Space werken verspreid over vestigingen in Engeland, Nederland en Duitsland ongeveer driehonderd mensen. Wereldwijd werken er ongeveer 39.000 mensen bij de dienstverlener.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: wa...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet van kracht, de vertaling van de Europese NIS2-richtlijn. Voor de zorgsector is dat een aanscherping: cyberbeveiliging is voor het eerst een keiharde wettelijke...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Kabinet lanceert de Rijksbrede Quantumstrategie

    IT Strategy & Governance

    Kort: 40 miljoen voor Hadrian, eerste ai-lab Kyndryl in EU (en meer) 

    IT Industry news

    Panasonic viert dertig jaar Toughbook met nieuwe ai-rugged devices

    Verlaten kantoor
    Carrière

    Atos verplaatst Nederlands hoofdkantoor naar Eindhoven

    ai cyclotron
    Digitale werkplek

    Flex IT en T1A gaan verder onder naam Xtentec

    investeringen overname
    IT Strategy & Governance

    Kort: Schneider Electric slaat slag met PTC, Sera wil onderwijsmarkt openbreken (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs