Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Cofely doorstaat eerste serieuze storing

09 februari 2010 - 12:57ActueelCloud & InfrastructuurEngieKPN
Rik Sanders
Rik Sanders

Het rekencentrum van Cofely in Maastricht heeft de eerste grote storing probleemloos opgevangen. Nadat bij graafwerkzaamheden een aantal 10 kV-kabels werd losgetrokken, zat het gebied rond het vliegveld van Maastricht eind vorige week urenlang zonder stroom. Cofely én Eurocontrol hadden echter geen last van de stroomonderbreking.

'Met onze eigen stroomvoorziening kunnen we het als 'eilandbedrijf' zes dagen volhouden', vertelt Sjef Gorissen, manager van het rekencentrum van Cofely, dat is gehuisvest op het industrieterrein bij het vliegveld Maastricht-Aken. 'De minimumeis voor noodstroomopvang bij datacenters is 48 uur.' Gorissen toont zich dan ook niet onder de indruk van de kabelbreuk die zich afgelopen vrijdag in de buurt voordeed. Een aannemer trok hoogstwaarschijnlijk bij graafwerkzaamheden een vijftal 10 kV-middenspanningskabels los op de Europaweg vlakbij het vliegveld. 'Ons rekencentrum schakelde direct over op noodstroom. De medewerkers in het datacentrum hebben er niets van gemerkt, behalve dat er een alarmlichtje ging branden. Klanten hebben ook niet verontrust gebeld.'

Zwaar

Volgens Gorissen is de beschikbaarheid van het Cofely-datacenter vanwege de dubbel uitgevoerde back-upfaciliteiten hoger dan het elektriciteitsnet. Daar waar Cofely alsook het vliegveld (Eurocontrol) direct overschakelden op hun noodstroomvoorzieningen zaten duizenden huishoudens in het gebied op en rond het vliegveld bij Maastricht door de storing uren zonder stroom. Rond tien uur 's avonds had energienetwerkbedrijf Enexis de stroomvoorziening weer hersteld.

'Eigenlijk was het voor ons geen grote storing', stelt Gorissen. 'De beschikbaarheidstesten die we regelmatig uitvoeren, zijn zwaarder.' Toch was dit de eerste officiële calamiteit die Cofely meemaakt in het nieuwe rekencentrum in Maastricht. In die zin heeft de technisch dienstverlener de vuurproef glansrijk doorstaan, vindt de manager van het computercentrum.

Aparte energiecentrale

De ict-krachtcentrale van Cofely is begin vorig jaar opgeleverd en heeft een vloeroppervlak van 2600 m2, dat kan worden uitgebreid tot 5000 m2. Het bedrijf heeft de energiecentrale buiten het computercentrum in een aparte 'loods' geplaatst, waarmee de centrale infrastructuur gescheiden is van de computerzalen. 

Klanten zijn onder andere het Academisch Ziekenhuis Maastricht, KPN, de Vebego Groep,  de Algemene Pensioen Groep (APG) en IT Services Nederland (ITSN), die recent de centrale ict-infrastructuur van de Brabants/Gelderse zorginstelling Stichting Nieuwebrug en woningstichting Wonen Limburg verhuisde naar het datacenter van Cofely op Maastricht Airport.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Infosistema

    bizSupply: contractintelligentie die in dagen levert wat CLM-system maanden kost
    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    ITSN verhuist ICT zorgverlener naar Cofely

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Cofely zet in op hoogwaardige datacentra

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Cofely richt nieuw datacentrum in voor APG

    Cloud & Infrastructuur

    Cofely: ICT-bedrijf van de nieuwe stempel

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Agentschap Telecom pakt kabelvernielers aan

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Cofely en Sforza brengen bedrijfsproces naar cloud

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs