Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Oracle richt pijlen op privécloud

19 februari 2010 - 09:393 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieOracleSun

Oracle verkoopt zowel Software as a Service (SaaS), Platform as a Service (PaaS), als Infrastructure as a Service (IaaS) voor publieke en privéclouds. Dat is de cloud-strategie die het bedrijf donderdag 18 februari uiteenzette tijdens een bijeenkomst voor klanten en partners in Houten. Het softwarehuis verwacht dat ondernemingen kiezen voor een mix van publieke en privéclouds, maar richt zich vooral op het laatste. Door de recente overname van Sun Microsystems kan Oracle producten leveren in de hele stack, van servers, databases, middleware tot applicaties.

‘De overname van Sun betekent dat we een completere service aan onze klanten kunnen leveren’, vertelt Chris Baker tijdens een bijeenkomst in een Van der Valkhotel. Hij is technologiedirecteur EMEA bij Oracle. Even later vertelt een dame die werkt voor een bedrijf dat zowel Oracle- als Sunklant is, dat ze tevreden is met de overname. ‘Voor ons komt de overname goed uit’, zegt ze terwijl ze zichzelf soep opschept.

Synergievoordelen

Gartneronderzoeker Philip Dawson ziet echter nog niet meteen synergievoordelen van de overname van Sun. ‘Chris Baker liet u net een lasagne-diagram dat zien, waarin de Sunsystemen de onderste laag vormden. Dat illustreert dat Oracle nog niets nieuws doet met de componenten die ze hebben verworven. We verwachten dat Oracle traditionele systeemleveranciers in de toekomst nog gaat uitdagen.’

Martin de Jong van Sun Microsystems ziet die synergievoordelen al wel. Volgens hem voegt zijn voormalige bedrijf behalve opslagmedia en servers, ook cloudtechnologie aan Oracle toe: van de ingebakken beveiligingstechnologie in Solaris tot aan opslag-, server- en desktopvirtualisatie. De Jong: ‘Het klinkt wollig, zo’n wolk, maar er is nog steeds infrastructuur nodig binnen de cloud. Die boden we altijd al aan in samenwerking met Oracle, om de hele stack te kunnen leveren. Nu is die samenwerking alleen wat intensiever geworden.’

Bouwblokken voor privé-PaaS

In concreto bestaat het cloudaanbod van Oracle uit de Oracle-database met daarbovenop het Fusion Middleware-aanbod. Helemaal aan de basis bevinden zich de voormalige Sunproducten op het gebied van servers en opslag. Daartussenin levert Oracle samen met Sun een besturingssysteem-en virtualisatielaag. De Oracle Enterprise Manager vormt de alles overkoepelende beheerlaag. Daarmee biedt de megaleverancier de hele stack: van opslagmedia, servers, gevirtualiseerde besturingssystemen (LaaS) tot aan database, middleware (PaaS) en applicaties (SaaS).

‘Oracle biedt de essentiële bouwblokken voor een privé-PaaS’, zei director financial services voor middleware architecture Chris Clewes.

Niets nieuws onder de zon

Baker vat het als volgt samen: ‘Oracle biedt technologie om privéclouds te bouwen of die te draaien in publieke clouds. Daarnaast leveren we applicaties die kunnen worden uitgerold als gedeelde dienst binnen een intranet of via een publieke Software as a Service (SaaS).’

Al bevindt cloud computing zich op dit moment op de top van Gartners hype curve, er is volgens Baker ‘geen reden om aan te nemen dat de cloud in het dal van desillusie verdwijnt en daar nooit meer uitkomt. De cloud is misschien deels hype, maar de componenten en de manier waarop de cloud werkt, zijn al bekend. Oracle werkt al langer dan tien jaar aan grid computing, virtualisatie, gedeelde services en beheersystemen.’

 

Meer over

DatabasesMiddlewareSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    FME slaat alarm: digitalisering in mkb blijft achter  

    Software & Development

    Baan en Nederlof sluiten pact tegen esg-software uit VS

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Innovatie & Transformatie

    Digital Holland kent ruim 4,8 miljoen euro toe aan mkb-projecten rond digitale innovatie

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: LVNL bouwt nieuwe radartoren op Schiphol, AMS-IX in zee met Uniserver (en meer)

    Security & Awareness

    ‘Eén kwetsbaarheid kan vandaag miljoenen apparaten raken’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs