Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

iPhone OS streeft Windows Mobile voorbij

23 februari 2010 - 15:41ActueelCloud & InfrastructuurAppleBlackberryGartnerGoogleMicrosoftNokiaSymbian
Diederik Toet
Diederik Toet

Het besturingssysteem van de iPhone heeft Windows Mobile in 2009 ingehaald als nummer drie op de lijst van veelgebruikte platforms voor smartphones. De lijst wordt aangevoerd door Symbian, die op 46,9 procent van de in 2009 verkochte smartphones als besturingssysteem is geïnstalleerd. Op grote afstand volgt het besturingssysteem van de Blackberry (19,9 procent) en die van de iPhone (14,4 procent). Dat blijkt uit marktonderzoek van Gartner.

Stukje bij beetje wordt de hegemonie van Symbian doorbroken door de andere besturingssystemen. In 2009 nam het marktaandeel van Symbian af met 5,4 procentpunten. Volgens de analisten is dat niet alleen te wijten aan sterker wordende concurrenten, maar ook aan het zwakke aanbod van Nokia's smartphones. Symbian wordt voornamelijk, maar niet alleen, gebruikt in Nokia-telefoons.

Android en iPhone

Android en iPhone OS presteerden op de markt van besturingssystemen voor smartphones in 2009 het beste. Het aandeel van iPhone groeide 6,2 procentpunten ten opzichte van 2008. Dat was voldoende om Microsoft Windows Mobile van de derde plaats te verdringen. Android groeide in 2009 met 3,5 procentpunten. Vooral in de tweede helft van dat jaar werden veel van dergelijke toestellen verkocht, melden de analisten. Toch zouden er twijfels zijn over de intenties van Android-ontwikkelaar Google op de mobiele markt.

Nokia, formeel eigenaar van Symbian, probeert het marktaandeel van Symbian op peil te houden door de broncode ervan vrij te geven. De eerste versie van het opengestelde platform heet Symbian^3 en werd halverwege februari 2010 aangekondigd. Met het openstellen van de broncode hoopt Nokia dat meer innovatieve mobiele toepassingen worden ontwikkeld, die bovendien sneller beschikbaar komen voor eindgebruikers. De eerste toestellen verschijnen waarschijnlijk in het najaar van 2010.

De markt in cijfers

Platform

Verkochte toestellen 2009

Marktaandeel 2009

Verkochte toestellen 2008

Marktaandeel 2008

Symbian

80.878.600

46,9

72.933.500

52,4

Blackberry OS

34.346.600

19,9

23.149.000

16,6

iPhone OS

24.889.800

14,4

11.417.500

8,2

Windows Mobile

15.027.600

8,7

16.498.100

11,8

Linux

8.126.500

4,7

10.622.400

7,6

Android

6.798.400

3,9

640.500

0,5

Web OS (Palm)

1.193.200

0,7

–

–

Andere

1.112.400

0,6

4.026.900

2,9

TOTAAL

172.373.100

100

139.287.900

100

Bron: Gartner (februari 2010)

Meer over

AndroidBesturingssystemenBlackberryiPhoneTelecomWindows Mobile

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Windows Phone krijgt eindelijk Skype-app

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Windows Phone-marktplaats biedt 50.000 apps

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Microsoft Windows Phone 7.5 is er in 2 weken

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kansen keren voor Windows Phone 7

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Apple iPhone 5 komt in september

    ActueelCloud & Infrastructuur

    iPhone-app CS-Anesthesia voor artsen

    5 reacties op “iPhone OS streeft Windows Mobile voorbij”

    1. Richard Schouten schreef:
      24 februari 2010 om 11:46

      Dit zijn wereldwijde cijfers. Ik denk dat het voor Nederland er heel anders uitziet. Lijkt me sterk dat 45% van de verkochte telefoons in Nederland een Nokia met Symbian OS is.

      Het kan ook zijn dat mijn kennissenkring niet bepaald doorsnee is 🙂

      Login om te reageren
    2. Boudewijn schreef:
      24 februari 2010 om 11:48

      Dit resultaat is overall. Ik ben ook geinteresseerd in specifiek de aandelen in de zakelijke markt. Daarbij koop je een toestel als een BlackBerry voor de specifieke eigenschappen en worden sommige ‘smart’ phones toch nog wel verkocht met name voor telefonie. Of is die stelling al weerlegd?

      Login om te reageren
    3. Rob schreef:
      24 februari 2010 om 12:16

      @Richard: Naast Nokia heeft Samsung ook Symbian-telefoons in de aanbieding. En wat betreft het marktaandeel van Nokia in NL: “…terwijl Nokia een marktaandeel heeft van 41 procent. Deze verhouding komt vrij goed overeen met het Europese beeld.”

      bron: http://www.telecompaper.com/nl/article.aspx?cid=668975

      Login om te reageren
    4. Gedubbel schreef:
      25 februari 2010 om 12:50

      Zonder lullig te willen doen, denk ik inderdaad dat je Kenniskring niet representief is Richard, evenals de mijne, getriggerd door jou opmerking ben ik een klein onderzoekje gestart in mijn sociale netwerken. Waarbij de vragen waren: welke telefoon gebruik je en wat is je beroep, de uitkomst was best grappig, onder mensen met een ict component in het beroep waren winmob en apple favoriet, onder de mensen zonder deze component in het beroep en bij nadere studie, bleek Symbian favoriet, grappiger was nog een effect wat ik later pas zag, namelijk dat Symbian de absolute favoriet is bij dames!

      Login om te reageren
    5. Tho schreef:
      25 februari 2010 om 21:32

      Ja, komt van Gartner, gebaseerd op US onderzoek en gebieden als Verre Oosten en US en ?;
      Lekker representatief…

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs