Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

T-Mobile boekt goed resultaat in 2009

26 februari 2010 - 16:39ActueelCloud & InfrastructuurT-Mobile

T-Mobile boekt een goed resultaat over 2009. De totale omzet over 2009 bedroeg 1,807 miljard euro. De EBITDA winst steeg met 22,2 procent naar 430 miljoen euro.

T-Mobile Netherlands telde per 31 december 2009 4,592 miljoen mobiele klanten. Het aantal abonnementsklanten steeg met 6,5% ten opzichte van een jaar eerder. De daling op het totale aantal klanten is het gevolg van het opschonen van het prepaid bestand. Dit vond plaats in het vierde kwartaal van 2009. De gemiddelde omzet per gebruiker bedroeg in 2009 24 euro.

Hans van Leeuwen, Financieel Directeur van T-Mobile in Nederland: ‘Vorig jaar hebben we de integratie met Orange succesvol afgerond. Als laatste, logische stap van dit traject hebben wij 900.000 inactieve prepaid nummers uit het klantenbestand gehaald. Dit waren telefoonnummers waarmee een jaar niet is gebeld of ge-sms’t. Het zorgt ervoor dat wij gezond verder kunnen, want inactieve telefoonnummers leveren niets op en kosten uiteindelijk alleen maar geld. Het stevig gestegen operationele resultaat maakt de synergievoordelen van de integratie nu al zichtbaar.’

Recordresultaat
Ondanks blijvende druk op inkomsten als gevolg van regulering laat de omzet van T-Mobile in Nederland een lichte stijging zien. Het bedrijf boekt over 2009 een record operationeel resultaat van 430 miljoen euro. Dit is vooral het gevolg van verhoogde efficiëntie, kostenbesparingen en het benutten van schaalvoordelen.

Verdubbeling datagebruik
Mede door populaire smartphones zoals de iPhone neemt het gebruik van mobiel internet nog steeds toe. In 2009 is het datagebruik meer dan verdubbeld ten opzichte van 2008 en verwerkte het T-Mobile netwerk gemiddeld 200 Terabyte per maand. In 2008 was dat nog 67 Terabyte per maand. Dit zal in de komende jaren steeds verder toenemen. T-Mobile speelt hier voortdurend op in en blijft fors investeren in het uitbreiden van haar netwerkcapaciteit.

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Soevereine cloud: regie behouden

    Hoe krijg je grip op data, compliance en continuïteit in een geopolitieke realiteit

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Bert Hubert: over nerds versus bestuurders

    Data & AI

    Hoe meet je llm-prestaties? Plus 7 andere vragen over grote taalmodellen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Opnieuw Big Mac voor Capgemini, Odin koopt Proxsys (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Van mobiel naar megatech: MWC26 trekt 105.000 bezoekers en 2.900 exposanten

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Almere staat bij Barcelona op de kaart, weer overname TMC (en meer)

    Security & Awareness

    Kort: ProRail beveiligt spoor zee met Genetec, Databricks wil in Amsterdam naar 1000 employees (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs