Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Kroes moet cloud computing reguleren’

01 maart 2010 - 15:18ActueelGovernance & PrivacyEuropese UnieMetri

Het gebrek aan duidelijke regels en voorwaarden staat een grootschalig gebruik van cloud computing in de weg. De Europese Unie kan door institutionalisering en regulering een aantal barrières wegnemen. Hier ligt een belangrijke taak voor Neelie Kroes, de nieuwe eurocommissaris voor de Digitale Agenda. Dit concludeert adviesbureau METRI Group naar aanleiding van een onderzoek onder zijn klanten.

METRI Group, een Nederlands managementadvieskantoor voor benchmarking, sourcing en governance, constateert na een onderzoek onder tweehonderd klanten dat zo’n tachtig procent overweegt om cloud computing in te zetten. De voortschrijdende technologische ontwikkeling ervan -virtuele computers, opslag en netwerken – speelt hierbij een belangrijke rol. Nieuwe leveranciers van computerhosting introduceren zakelijke modellen met onder meer facturatie van opslag- en computergebruik op transactiebasis.

Het adviesbureau bespeurt wel enige drempelvrees. Toekomstige gebruikers weten niet altijd goed hoe ze de voordelen van cloud computing kunnen aanwenden. Daarbij vormen privacy, veiligheid, potentiële juridische en fiscale aspecten, grensoverschrijdende dienstverlening, aansprakelijkheden in de dienstverleningsketen en standaardisatie van communicatievormen nog een sta-in-de-weg voor grootschalige acceptatie.

Regels

Volgens METRI is het noodzakelijk dat de EU zorgt voor regulering. ‘Het onderzoek toont aan dat de interesse in cloud computing is gewekt, maar dat afnemers met de nodige scepsis kijken naar de ontwikkeling rond het begrip. Het spoedig invoeren van regelgeving vanuit de EU kan voor meer zekerheid zorgen in de markt’, aldus Bart de Ruijter, chief executive officer METRI Group. Het advieskantoor roept belanghebbenden uit de sector op om hiervoor samen met nationale autoriteiten te lobbyen. METRI vindt ook dat er een belangrijke rol is weggelegd voor Neelie Kroes, de nieuwe eurocommissaris voor de Digitale Agenda. Zij kan aan leveranciers vragen om met voorstellen te komen hoe zij cloud computing zouden reguleren, ‘zodat transparant en veilig gebruik hiervan breder maatschappelijk wordt gegarandeerd.’

 

Meer over

ConsultingIT Governance

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Ai-systemen overtreden massaal EU AI Act en AVG

    Software & Development

    Hoe betrouwbaar is onze software?

    Governance & Privacy

    Van openSUSE naar Linux Mint: soms begint soe­ve­rei­ni­teit gewoon opnieuw

    Security & Awareness

    5 adviezen voor be­drijfs­con­ti­nu­ï­teit bij brand

    Komeet
    Data & AI

    Kort: Nvidia stijgt als een komeet, Gartner ziet ai-uitgaven verder oplopen (en meer)

    Cover ezine mei 2026
    Security & Awareness

    Nieuw e-zine: Digitale soevereiniteit in de praktijk

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs