Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Carrière

Geen subsidie meer voor werkloze ICT’er

11 maart 2010 - 16:19ActueelCarrière
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

De re-integratie van werkloze ict’ers stokt nu de uitkeringsinstantie Het Werkbedrijf (voorheen UWV) vrijwel geen re-integratietrajecten meer start. De uitkeringsinstantie is door het budget voor re-integratietrajecten heen en heeft de criteria om in aanmerking te komen voor een traject aangescherpt. Ict’ers vragen vooral een Individuele Re-integratie Overeenkomst (IRO) aan. Volgens re-integratiebureaus wordt vrijwel geen enkele aanvraag meer goedgekeurd.

Het Werkbedrijf gaat minder externe re-integratiebureaus inhuren om werklozen aan een baan te helpen. Door de economische crisis is het aantal mensen met een werkloosheidsuitkering sterk gestegen, maar de uitkeringsinstantie heeft geen extra geld gekregen om hen te helpen. Trajecten die vorig jaar zijn uitgezet drukken op het budget van dit jaar. ‘De criteria waarop mensen in aanmerking komen voor een traject zijn aangescherpt’, zegt een woordvoerder.

Ict’ers die langer dan een halfjaar werkeloos zijn, kunnen gebruikmaken van de regeling Individuele Re-Integratie Overeenkomst (IRO). Volgens de nieuwe criteria moeten ict’ers een jaar of langer werkloos zijn. ‘Een IRO is een maatwerktraject waarbij de werkzoekende aan werk geholpen wordt’, vertelt Huib Moerman van Reoplus ICT. ‘Er is ook een generiek traject, maar voor ict’ers is specifieke kennis en een netwerk noodzakelijk.’ Dat erkent ook Jack Portegijs van ICT@Work. ‘Een ict’er komt in een klas terecht waar bijvoorbeeld ook een ex-cassiere zit. Degene die voor de klas staat weet vaak niets van ict. Ze krijgen dan bijvoorbeeld sollicitatietraining.’

Cobol of AS/400

Moerman denkt dat vooral ict’ers met specifieke kennis van oude technologie, zoals Cobol of AS/400, getroffen worden doordat er geen gebruik meer kan worden gemaakt van de IRO-regeling. ‘Dat zijn ook net de mensen die momenteel door de bedrijven aan de kant worden gezet’, zegt hij. Ook techneuten die hun cv niet goed weten in te vullen of zich niet goed kunnen verkopen, komen lastig aan een baan. Portegijs maakt zich ook zorgen over ict’ers op leeftijd.

Hoeveel ict’ers getroffen worden door het stopzetten van de regeling is niet duidelijk. Er zijn nu ongeveer 13.000 werkloze ict’ers. De ict’ers die een re-integratietraject zijn gestart, kunnen dit traject nog afronden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Kort: Infoplaza kiest voor Nederlandse wolk, let op valse captcha’s

    Carrière

    BZK trekt alle registers open om klokkenluider Van Oordt te ontslaan

    Carrière

    Reorganisatie bij TomTom treft 200 banen

    Carrière

    Krapte stuwt it-salarissen

    Overheid

    Bemiddelingsservice belandt op het kerkhof van UWV-projecten

    Carrière

    ASML wijkt af van sociaal plan: minder zoektijd boventallige it-managers

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs