Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Software & Development » Engineering Operations » DevOps

Partner Council van Midoffice Community verbreedt basis voor toetsing open standaarden

19 maart 2010 - 09:093 minuten leestijdActueelDevOps

De Partner Council van de Midoffice Community brengt het toetsen van software op open standaarden en compatibiliteit onder bij een speciaal, nieuw opgericht Midoffice Community Lab. Het lab bouwt voort op ruim twee jaar uitgebreide ervaring in het testen van oplossingen op open standaarden en compatibiliteit.

De Partner Council maakte dit vandaag bekend tijdens het jaarcongres van NOiV (Nederland Open in Verbinding), het overheidsprogramma dat open softwarestandaarden bepleit.

De Midoffice Community is het platform van gemeenten die hun opdrachtgeverschap willen professionaliseren en gezamenlijk vorm en inhoud geven aan de vernieuwing van publieksdienstverlening, organisatie en gegevensmanagement. De Partner Council is het onderdeel van de Midoffice Community waarin verschillende leveranciers zich hebben verenigd. Onlangs hebben deze leveranciers het Manifest Open Standaarden van NOiV ondertekend.

De leveranciers die in de Partner Council actief zijn, bieden al twee jaar lang ruimte aan elkaar en aan andere softwareleveranciers om hun producten voor de gemeentemarkt te testen op open standaarden en uitwisselbaarheid. Zo zijn er in de loop van de tijd circa 80 applicaties en ruim honderd koppelingen getest. Daartoe is een uitgebreide set van procedures vastgesteld die nu door het lab worden overgenomen. Dankzij de uitgebreide testen zijn gemeenten verzekerd van een werkende koppeling van applicaties van de Midoffice Community-partners. Ook bestaat er de mogelijkheid voor andere applicatieleveranciers om hun koppelingen te laten schouwen en toetsen. Voor de ruim 250 gemeenten die producten afnemen van leden van de Partner Council is dat een zorg minder voor wat betreft koppelingen tussen applicaties.

Herro Zoutendijk, directeur productontwikkeling bij PinkRoccade Local Government: "Deze verbreding van de activiteiten van de Partner Council is een volgende mijlpaal in de geschiedenis van de Midoffice Community, die de afgelopen jaren sterk is gegroeid. Nederlandse gemeenten zijn gebaat bij software die snel inzetbaar is, onderling goed uitwisselbaar is en uitstekend werkt, maximaal aansluit bij bestaande oplossingen en toekomstvast is. De Partner Council zet zich al jaren in voor standaardisatie van koppelvlakken via StUF en EGEM/KING. Wij verbreden en versterken deze activiteiten met het oprichten van het Midoffice Community Lab. Het lab kan voortbouwen op de ruime ervaring die al is opgedaan met het schouwen en toetsen van software. Uiteindelijk is het doel van alle leden van de Partner Council het leveren van plug-and-play-koppelingen aan onze klanten."

Softwareleveranciers die zich richten op de gemeentemarkt kunnen bij het Midoffice Community Lab terecht voor het toetsen van hun oplossingen. Daarbij zijn onder meer NORA (Nederlandse Overheids Referentie Architectuur) en de open StUF-standaarden van KING en Nederland Open in Verbinding (NOiV) belangrijke uitgangspunten.

 

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    DevOps

    Kort: Microsoft test energiezuinige kabels voor datacenters, NBIP versterkt bestuur (en meer)

    DevOps

    Wat meldkamers ons leren over kritische it

    DevOps

    Atos verlengt contract met kerncentrale EPZ

    DevOps

    Hoorzitting DigiD: Nederland moet digitale infrastructuur zelf beheren

    DevOps

    Nieuwe aanbesteding DigiD in de maak, maar Kamer blijft bezorgd

    DevOps

    Scott Adams, bedenker van Dilbert, overleden

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs