Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Greenpeace voert actie bij Dell

29 maart 2010 - 09:39ActueelIT Strategy & GovernanceDellGreenpeace

Actievoerders van Greenpeace houden ‘een grote schoonmaak’ bij het hoofdkantoor van Dell in Amsterdam. Met grote bergen schuim blokkeerden actievoerders maandagochtend 29 maart de hoofdingang. De actie wordt gehouden omdat Dell de streefdatum niet haalde waarop producten pvc-vrij zouden worden geleverd. Dell en Greenpeace onderhandelen intussen verder.

Klimmers hebben een enorm spandoek aan de gevel van het Dell-kantoor gehangen dat de hoogste baas van Dell oproept gif uit te bannen en alleen nog schone apparaten te maken. Dell beloofde eerder om de schadelijkste stoffen uit zijn elektronica te halen, maar kwam kortgeleden op deze belofte terug. ‘Dell plant nu een nieuwe datum en praat daarover intensief met Greenpeace’, aldus woordvoerder Simone Versteeg.

‘Dell steekt bleek af bij concurrenten HP, Acer en Apple, die al wel computers verkopen zonder de schadelijkste gifstoffen’, zegt Kim Schoppink, campagneleider groene elektronica van Greenpeace Nederland. ‘Deze drie producenten willen het probleem echt aanpakken. Zij pleiten ervoor dat de Europese Unie het gebruik van de schadelijkste gifstoffen, pvc en broomhoudende vlamvertragers, voor alle producenten verbiedt. Dell houdt zich afzijdig. Het wil het groenste technologiebedrijf ter wereld worden, maar wordt door de concurrentie genadeloos in het hemd gezet.’

Er vinden in meerdere landen acties plaats tegen Dell. Greenpeace grijpt daarmee een cruciale bespreking aan tussen Michael Dell, de oprichter en algemeen directeur van het concern, en zijn medewerkers over duurzaamheid binnen het bedrijf. Dit overleg is het moment bij uitstek om serieus te besluiten giftige stoffen uit te bannen, vindt Greenpeace. 

De Europese Unie buigt zich dit jaar over het gebruik van gif in elektronica. Greenpeace wil dat vernieuwde wetgeving de toepassing van pvc en broomhoudende vlamvertragers in elektronica verbiedt. Verschillende producenten steunen zo’n verbod. Greenpeace wil dat ook Dell zich er publiekelijk hard voor maakt.

Dell zegt de actie geen strobreed in de weg te leggen. Dell-medewerkers kunnen door de actievoerders worden aangesproken en in discussie gaan, aldus Versteeg. Volgens haar zal Dell met Greenpeace een nieuwe datum afspreken om pvc-vrije producten op de markt te zetten. ‘We werken aan een nieuwe planning.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Waarom datasoevereiniteit over controle gaat, en niet over geografie

    IT Strategy & Governance

    Spoelstra Spreekt: Geen hond

    Data & AI

    Welke apps weten het meest over jou?

    Cloud & Infrastructure

    Kort: Odin versterkt zich in Duitsland, Europese Right to Repair Act onbekend (en meer)

    Carrière

    Eerste VSME-rapport Eurofiber: Volledig groene stroom en meer diversiteit

    Carrière

    Prins Bernhard jr. stort zich in de ai-race

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs