Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nieuwe Intel Xeon processor 7500-serie

01 april 2010 - 13:19ActueelCloud & InfrastructuurIntel
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Intel introdcueert een nieuwe lichting van de ‘Nehalem’ chiparchitectuur: de Intel Xeon processor 7500-serie.

De nieuwe Intel Xeon processors kunnen worden toegepast in servers die twee tot maximaal 256 processors bevatten. De nieuwe processors presteren gemiddeld drie maal beter dan de Xeon 7400-series in diverse enterprise benchmarks. Ze zijn voorzien van ruim 20 nieuwe functies die de betrouwbaarheid van het systeem verhogen, zo meldt Intel.

Deze nieuwe functies bieden volgens Intel verbeteringen in betrouwbaarheid, beschikbaarheid en onderhoud (RAS: reliability, availability, serviceability). Ze zijn specifiek ontworpen om de bescherming van de data-integriteit te verbeteren, de beschikbaarheid te verhogen en geplande downtime te minimaliseren. Zo is dit de eerste Xeon-processor die is uitgerust met de machine check architecture (MCA). Die zorgt ervoor dat de chip, samen met het besturingssysteem en de virtual machine manager, in staat is om zelf te herstellen van systeemfouten die anders fataal zouden zijn. Dit mechanisme was tot nu alleen beschikbaar op de Itanium-processorfamilie en RISC-processors.

De Xeon processor 7500 serie biedt tevens meer schaalbaarheid via modulaire bouwstenen die zijn verbonden via quickpath technology (QPI). Met QPI is het mogelijk om rendabele en schaalbare servers met 8-processors te bouwen, zonder dat er speciale controllerchips nodig zijn om het systeem aan elkaar te koppelen. Intel werkt ook samen met systeemleveranciers aan ‘ultra-scale’ servers met 16 processors; en maximaal 256 processors en ondersteuning voor 16 terabyte aan geheugen voor high-performance computing ‘super-nodes’. Dit soort supercomputers wordt ingezet voor toepassingen die een zeer hoge bandbreedte vereisen, zoals financiële analyse, numerieke weersvoorspellingen en genetisch onderzoek.

Kenmerken

De Xeon processor 7500-serie ondersteunt maximaal acht geïntegreerde cores en 16 threads. Dit kan opgeschaald worden tot maximaal 32 cores en 64 threads voor een 4-chip platform, of 64 cores en 128 threads voor een 8-chip platform. De processors zijn verkrijgbaar in frequenties tot 2,66 GHz en met 24 Mb Smart Cache-technologie, vier QPI-links en Turbo Boost-technologie. Het Thermal Design Point (TDP)-niveau varieert van 95 tot 130 watt.

De X7560, met acht cores en 24 MB cachegeheugen, is ontwikkeld voor data-intensieve, parallelle, bedrijfskritieke toepassingen. De X7542 is een geoptimaliseerde zes-core processor op 2,66 GHz, gericht op supernode high-performance computing-toepassingen in de wetenschappelijke en financiële werelden.

 

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Met eSim voor iot is SGP.32 een feit

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Twee datablunders Anthropic in één week, vernieuwde HP LaserJet‑lijn (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    NSDC: Nederlandse datacenters achtergesteld bij Amerikaanse hyperscalers

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse cloudcoalitie vormt front tegen Amerikaanse dominantie

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Cloud & Infrastructuur

    Na kritisch AcIC­T‑ad­vies zet DUO eindelijk vaart achter migratie naar ODC-Noord

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs