Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘IBM vertelt SaaS-klanten wél waar hun data zijn’

08 april 2010 - 13:58ActueelInnovatie & TransformatieGoogleIBM

In tegenstelling tot Google kan IBM klanten wel vertellen in welk datacentrum en welk land hun data zich bevinden, zegt de nieuwe general manager van IBM Lotus Alistair Rennie. Hij reageert daarmee op het besluit van de Amerikaanse Yale-universiteit om voorlopig niet over te stappen op Google Apps for Education. Volgens de universiteit wilde Google niet zeggen in welke datacentra de universiteitsgegevens worden opgeslagen. Het zoekbedrijf kon alleen een lijst van vijftien landen geven waar de data níet terechtkomt.

‘Voor veel bedrijven is dat niet acceptabel’, zegt Rennie in een interview met Computable. ‘IBM gaat veel pragmatischer met dat vraagstuk om. We hebben veel ervaring in het draaien van dergelijke omgevingen. Wereldwijd en al jaren lang, ook wat betreft advieswerk over juridische kwesties rond dataopslag. Ons doel daarnaast is niet om data te doorzoeken en op grond daarvan advertenties te verkopen. Ons doel is om een samenwerkingsplatform te leveren dat veilig is.’

‘Voor veel bedrijven is dat niet acceptabel’, zegt Rennie in een interview met Computable. ‘IBM gaat veel pragmatischer met dat vraagstuk om. We hebben veel ervaring in het draaien van dergelijke omgevingen. Wereldwijd en al jaren lang, ook wat betreft advieswerk over juridische kwesties rond dataopslag. Ons doel daarnaast is niet om data te doorzoeken en op grond daarvan advertenties te verkopen. Ons doel is om een samenwerkingsplatform te leveren dat veilig is.’

Yale heeft twijfels

Eind maart schortte de universiteit van Yale de beslissing op om over te stappen op Google Apps for Education. Dat is een online verzameling van communicatie- en samenwerkingstools, waaronder Gmail, Google Calendar en Google Docs.

De reden daarvoor is onder meer dat Google volgens de universiteit niet wilde zeggen in welke datacentra en welke landen de data zouden terechtkomen. Daardoor kon de universiteit zich onvoldoende voorbereiden op mogelijke internationale juridische geschillen, zo legt Yale-professor Michael Fischer uit in de universiteitskrant van Yale. Daarnaast vreest de computerwetenschapper dat de onderwijsinstelling door de overstap op online applicaties vatbaarder wordt voor aanvallen van hackers.

Niet alleen is een deel van de Yale-werknemers bang dat de universiteit de controle over zijn gegevens verliest, maar bestaat er ook weerstand om indirect bij te dragen aan het massieve energieverbruik dat cloud computing veroorzaakt.

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Software & Development

    SaaS‑po­ca­lyp­se: wie overleeft de ai-golf?

    Data & AI

    UWV stopt met Le Chat, start proef met Copilot

    Innovatie & Transformatie

    Google zet alles op Gemini Enterprise: ambitie, architectuur én een leger consultants

    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van Max en Vera

    Carrière

    Kort: Fujitsu en Carnegie Mellon onderzoeken fysieke ai, Broeders nieuwe ciso Rijk (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Space datacenters blijven voorlopig sciencefiction

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs