Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

SPSS Nederland verhuist naar IBM-kantoor

27 april 2010 - 11:45ActueelInnovatie & TransformatieCognosHyperionIBMOracleSAPSPSS
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Het Nederlandse personeel van SPSS, leverancier van software voor voorspellende analyses, verruilt in mei 2010 de bedrijfslocatie in Gorinchem voor een kantoor in Nieuwegein. De verhuizing is onderdeel van de integratie in IBM, dat halverwege 2009 SPSS inlijfde. Ongeveer vijftig SPSS’ers betrekken het kantoorpand van bi-leverancier Cognos – in 2008 definitief ingelijfd door Big Blue – en vormen daarmee samen de IBM-divisie Business Analytics. Op de locatie in Nieuwegein is ook het IBM SPSS trainingscentrum gevestigd.

Cursisten krijgen daar training in het gebruik van de software en les in statistiek en analyse. IBM heeft zijn business intelligence en predictive analytics activiteiten ondergebracht in een aparte divisie met de naam Business Analytics.

Voor de ict-reus wordt de levering van analytische-software steeds belangrijker nu bedrijven de geleverde hardware voor opslag van bedrijfsgegevens willen uitrusten met software om die gegevens te analyseren en daarmee de concurrentie voor hopen te zijn.

Een belangrijk onderdeel van die strategie is het voorspellen van klantgedrag en -behoeften voor het verbeteren van de bedrijfsresultaten met behulp van voorspellende analyse (predictive analytics), een onderdeel waarop SPSS zich profileert. De leverancier die zich van oorsprong op statistiek en analyse in de academische wereld richtte, richt zich daarnaast op software voor analyse en voorspellingen in het bedrijfsleven. Het gaat om activiteiten als data mining, text analytics, data collectie en statistische analyse.

Overname Cognos

Eind 2007 telde IBM vijf miljard dollar neer voor bi-leverancier Cognos. De Canadese leverancier van software voor business intelligence (bi) werd begin 2008 definitief ingelijfd.

2007 was een roerig overnamejaar in de bi-markt. Gespecialiseerde leveranciers werden opgeslokt door grote bedrijfssoftwareleveranciers en ict-bedrijven. Oracle nam Hyperion over en SAP kocht Business Objects.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stem nu voor de Computable Awards 2025!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Kernapplicaties smeken om platform- en devops-aanpak

    Gemeentehuis
    ActueelData & AI

    Ook gemeente Emmen start met ai-systeem voor raadsinformatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs