Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Peter van Eijk

De kijk van Van Eijk: Huisje in Frankrijk

10 mei 2010 - 09:20OpinieCloud & Infrastructuur
Peter van Eijk
Peter van Eijk

Ruim een jaar geleden overleed Martin Bril, een groot voorbeeld voor veel columnisten. Martin Bril had een huisje in Frankrijk, net als de man in wiens huisje ik dit nu schrijf. En net als deze man had Martin Bril zevenslapers onder zijn dak, maar daarover later meer.

Bij aankomst in dit huisje doet het internet het niet. Blijkbaar is dat het soort probleem dat ik op vakantie heb, net als laatst in een hotel in Londen. Het verschil is dat de eigenaar zich er al druk over maakt. Want niet alleen zijn internet doet het niet, en zijn webcam, maar hij heeft ook geen telefoon. Echt een huis-tuin-en-keuken voorbeeld van een ‘common failure mode'.

France Telecom was vast vergeten om na de winterstop de telefoondienst weer te reactiveren. En het is lastig bellen met France Telecom, zeker als je geen telefoon hebt. Gelukkig is er plan B: bellen bij de buren. Maar bellen met een telefoonmaatschappij blijft lastig. Ze zijn misschien wel goed in callcenters opzetten, maar bij die van henzelf hoort blijkbaar geen ‘service level agreement' die vertelt hoe snel ze je met de juiste persoon doorverbinden, en hoe lang een ‘service reactivatie' mag duren.

Uiteindelijk, na een uitstap naar de winkel van France Telecom, beweert iemand dat het bij de telefoonmaatschappij allemaal werkt. Dat hebben we eerder gehoord. We komen deze verhalen in elke automatiseringsketen tegen. Want van wie is eigenlijk de keten van het internet kastje thuis naar de rest van de wereld? En wie is dus de eigenaar van het ketenprobleem? In dit geval is dat de huiseigenaar, tegen wil en dank. Hij moet daarom weten waar de koppelvlakken zijn die in de keten de verantwoordelijkheden van zijn dienstverleners scheiden. Op dat punt moet je kunnen meten.

Dat punt ligt in dit huisje dichter bij de straat. Hé, daar werkt het wel. Van daaraf blijken de kabels onder de dakpannen te lopen, waar we de resten aantreffen van een nest zevenslapers (een soort eekhoorns) en knaagsporen in de telefoonkabels. En dan moet je, net als Martin Bril, op zoek naar een mannetje die dat allemaal kan oplossen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Start
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Vergunning voor datacenter EvoSwitch, piepjonge Perry haalt 1,6 miljoen op (en meer)

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    Eén reactie op “De kijk van Van Eijk: Huisje in Frankrijk”

    1. Jeroen schreef:
      11 mei 2010 om 14:00

      Ik begrijp best dat je het probleem liever in de mik schuift van iemand anders dan die van jezelf. Probeer het franse Bosbeheer eens, want die zullen wel eigenaar zijn van de Zevenslapers. En daardoor zullen ze jouw luxe problemen misschien graag van je over willen nemen. Of denk je zelf toch van niet…..

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs