Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

CA werkt aan kwaliteitsindex voor clouddiensten

17 mei 2010 - 22:31ActueelCloud & InfrastructureCA Technologies
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Beheersoftwareleverancier CA Technologies ontwikkelt een kwaliteitsindex voor clouddiensten. De zogenoemde service management index (smi) rangschikt clouddiensten van verschillende leveranciers op kwaliteit. De index is onderdeel van Cloud Commons, een internetgemeenschap over cloudcomputing die 17 mei 2010 officieel is opgericht. Via de community kunnen ict'ers, cio's en anailsten informatie inwinnen en ervaringen delen over cloudcomputing.

CA zegt met de oprichting van de gemeenschap te voldoen aan de vraag naar onafhankelijke informatie over aanbieders van clouddiensten wereldwijd.

Samen met de Carnegie Mellon University wordt een service management index (smi) opgesteld. De universiteit schaaft aan een meetmethode om per cloudcomputingdienst, bijvoorbeeld e-mail of ict-beheer, een rangschikking te maken naar de kwaliteit. De smi wordt opgesteld aan de hand van een weging van bijvoorbeeld de beschikbaarheid, mogelijkheden, kosten en beveiliging van cloudcomputingdiensten.

De smi moet volgens CA een standaard worden voor de kwalificatie en evaluatie van cloudcomputingdiensten. Daarnaast moet de gemeenschap een ontmoetingplaats zijn waar gebruikers van cloudcomputingdiensten leveranciersonafhankelijke informatie kunnen vinden. Geregistreerde gebruikers kunnen blogs plaatsen en whitepapers delen. CA hoopt dat het aantal leden van de internetgemeenschap uitgroeit tot enkele duizenden gebruikers.

Eurocloud

Door de groeiende belangstelling voor cloudcomputing neemt de aandacht voor het onderwerp onder internetgemeenschappen toe. Eerder werd bijvoorbeeld Eurocloud opgericht. Die internetgemeenschap is op dit moment actief in negentien Europese landen, waaronder Nederland.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Eén reactie op “CA werkt aan kwaliteitsindex voor clouddiensten”

    1. Marcel Brouwer schreef:
      18 mei 2010 om 07:34

      Geachte schrijver,

      Cloud computing. Is het geen ‘bus word’? Ik vraag mijzelf af, wat het in cijfers oplevert. Vaak is het niet mogelijk om bestaande applicaties via deze methode aan te bieden.

      Het word (naar mijn bescheiden mening) gebruikt om met dit begrip binnen te komen bij de (toekomstige) klant. Vervolgens komt met tot de conclusie, dat het niet mogelijk is en om gezichtsverlies te voorkomen (naar de omgeving) gaat de klant verder in zee, om te blijven aan tonen, dat ‘het nieuwe begrip cloud computing’iets oplevert.

      Nee, ik ben van een duidelijke kosten/baten analyse van waar zit het voordeel om dit ‘nieuwe’ medium in te voeren. Anders kun je als klant wel een bedrogen(vooral duur) thuis komen.

      Met vriendelijke groet,
      M. Brouwer
      (interim) IT manager.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Overnames & fusies

    CA wijzigt bedrijfsnaam in CA Technologies

    Computable.nl
    ISO 27001

    ISO 27001: cloudbeveiliging

    Virtualisation

    Cloudcomputing combineren met outsourcing

    Computable.nl
    CRM

    ‘Enorme besparingen met cloudcomputing’

    man cloud laptop kantoor
    Cloud & Infrastructure

    Helft MKB’ers weet niet wat cloud computing is

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructure

    Universiteit Twente start kennisclub voor cloud

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs