Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Oud-Ctac-baas Hogendoorn leidt HP Nederland

25 mei 2010 - 12:21ActueelCarrièreComputableCtacEDSHP Inc.SAP
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Ict-leverancier HP heeft Bart Hogendoorn benoemd tot directeur van HP Nederland. De nieuwe directeur vervangt Hans Daniels, die promoveerde naar de positie van directeur West-Europa. Hogendoorn was van mei 2008 tot begin 2010 ceo van SAP-dienstverlener Ctac, maar vertrok daar na onenigheid met de raad van commissarissen over de koers van het bedrijf. Daarvoor werkte hij tien jaar voor bedrijfssoftwareleverancier SAP.

Hogendoorn begint vanaf  7 juni 2010 bij HP. Hij werkt vanuit het Nederlandse hoofdkantoor in Amstelveen. Hij is ook benoemd tot vice president enterprise business, wat betekent dat hij zich bezighoudt met uitbesteding en de levering van hardware, software en diensten aan zakelijke klanten van HP in Nederland.

Volgens Daniels is zijn opvolger door zijn ervaring als landenmanager, commerciële achtergrond en inzicht en kennis van partnerbelangen, een geschikte kandidaat voor beide posities.

HP, dat zich voorheen voornamelijk op hardware richtte, zet zich steeds meer in op dienstverlening en het leveren van bedrijfssoftware. Het bedrijf nam in 2008 voor 13,9 miljard dollar de Amerikaanse dienstverlener EDS over en verdubbelde daarmee zijn dienstentak.

Ctac

Hogendoorn werkte voor zijn aanstelling bij HP als ceo van Ctac. Daar stapte hij begin 2010 op na een verschil van inzicht met de raad van commissarissen over het aansturen van de organisatie. De topman kreeg een vertrekpremie mee van bijna een miljoen euro. Lezers van Computable vonden dat bedrag te hoog en niet in verhouding staan tot de geleverde prestaties en de tijd dat de directeur bij het bedrijf in dienst was.

Ctac boekte over 2009 een verlies van 2,2 miljoen euro. De plotselinge contractbeëindiging van algemeen directeur Bart Hogendoorn drukte met 960.000 euro fors op het resultaat over dat jaar.

Voordat Hogendoorn aantrad bij Ctac, was hij van 2003 tot 2006 algemeen directeur van SAP Nederland. Van 2006 tot juli 2008 was hij werkzaam als senior vice president EMEA bij dat softwarebedrijf.

Meer over

Consulting

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    Hilgerdenaar opnieuw CEO bij Ctac

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    Ctac draagt Hilgerdenaar voor als CEO

    Budget geld planning
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Ctac: Vertrekpremie 960.000 euro is niet te hoog

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Vertrekpremie Ctac-baas verdubbelt verlies

    Crisis
    ActueelSoftware & Development

    Ctac boekt 2,2 miljoen euro verlies

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    HP geeft directeur Hans Daniels promotie

    2 reacties op “Oud-Ctac-baas Hogendoorn leidt HP Nederland”

    1. Peter schreef:
      26 mei 2010 om 07:30

      Da’s niet zo’n mooi nieuws voor HP. De kracht van Bart ligt met name is hit-and-run acties op het gebied van licentie verkoop. HP zit met haar service organisatie momenteel in zwaar weer. Bart is hier niet de juiste man voor. Hij zal zijn vaste trucje uithalen: 1e week enkele managers ontslaan en iedereen laten beven. Daarna enkele “spionnen” aannemen. Ik verwacht zwaar weer voor HP met veel klantverlies en relatie schade.

      Login om te reageren
    2. Eddy schreef:
      26 mei 2010 om 11:35

      @Peter, wow heb jij veel ervaring gehad met Bart?
      Vaak is het wel zo dat deze topmannen in een beperkt gremium van Executive clubjes worden geronseld. De eigen naam en wat hij heeft verdiend is dan vaak belangrijker dan de geboekte resultaten. Wellicht gaat hij hier na een jaartje ook weer met een gouden handdruk en optie regelingen weg.
      Succes gewenst aan alle HP (Sales)Managers.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs