Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Rijkswaterstaat besteedt megaklus opnieuw aan

03 juni 2010 - 10:32ActueelInnovatie & TransformatieCapgeminiHP Inc.Rijkswaterstaat
Rik Sanders
Rik Sanders

Rijkswaterstaat schrijft binnen enkele weken een nieuwe aanbesteding uit voor het beheer van werkplek- en datacentrumdiensten. Het is de opvolger van de mislukte gunning aan Capgemini. Die partij sloot in 2007 met de weg- en waterbeheerder een 7,5-jarig contract van 230 miljoen euro. In november 2009 werd het migratietraject echter stilgelegd, na aanhoudende storingen. Rijkswaterstaat zoekt nu naar een nieuwe partij voor het beheer van zo’n negenduizend werkplekken.

Het beleid om alle standaard-ict af te stoten die niet tot de kernactiveiten van Rijkswaterstaat horen, blijft ongewijzigd, stelt een woordvoerster van de Data-ICT-Dienst van de beheerder van het nationale netwerk van wegen en vaarwegen. Daar vallen ook de kantoorautomatisering en de rekencentrumdiensten onder. Zij vertelt dat er een nieuwe aanbesteding voor deze taken in de maak is die binnen enkele weken wordt uitgeschreven. De scoop van de opdracht is vergelijkbaar met de eerste, mislukte aanbesteding waarvoor Capgemini in 2007 werd aangetrokken. Ook nu kiest Rijkswaterstaat ervoor om in een overgangsperiode van een kleine twee jaar de werkzaamheden in stappen over te dragen. Het gaat in totaal om zo’n negenduizend werkplekken.

Strop
Met Capgemini is afgesproken dat de automatiseerder tot 2012 een aantal taken, die het al had overgenomen, blijft uitvoeren. De automatiseerder voert het werkplekbeheer uit van de locatie Westraven, dienst Utrecht, dienst Infrastructuur en de projectdirectie. De zegsvrouw wil niet aangeven wat de waarde is van deze activiteiten in relatie tot het oorspronkelijke contract van 230 miljoen euro. Capgemini zou in deze overeenkomst samenwerken met HP als onderaannemer; voor beide partijen is het afblazen van de uitbestedingsdeal een forse strop.

Personeel
Het lag in 2007 in de bedoeling dat Capgemini een aantal automatiseerders zou overnemen. Bij de it-tak, toen nog Adviesdienst voor Geo-informatie en ICT (en Directie Corporate IT) geheten, werkten 130 man. Het animo om over te stappen was niet groot. Naar verluidt zijn er uiteindelijk geen werknemers overgegaan naar Capgemini en is in de nieuwe aanbesteding ook geen sprake van een clausule dat de nieuwe partner personeel overneemt.

 

Meer over

AanbestedingGISWerkplekbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Generatieve ai voorbij de hype: wat echt werkt voor it-leiders

    Innovatie & Transformatie

    Commerciële quantumcomputer komt dichterbij

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    Innovatie & Transformatie

    Rapport Wennink pleit voor veel ai, fotonica en halfgeleiders

    Innovatie & Transformatie

    Kort: IBM signaleert groei quantumcomputing, Microsoft forceert doorbraak in kankerstudies (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Stop niet bij taalmodel (maar breng je enterprise-ai naar volgende fase)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs