Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Zakelijk IP-verkeer stijgt jaarlijks 21 procent

03 juni 2010 - 12:46ActueelCloud & InfrastructuurCisco
Diederik Toet
Diederik Toet

Het zakelijk gebruik van ip-netwerken groeit tot 2014 met 21 procent per jaar. Tegen die tijd is het zakelijk ip-verkeer 2,6 keer zo groot als in 2009. Een groot deel van de groei wordt veroorzaakt door videovergaderingen. Tot 2014 vertienvoudigt het dataverkeer dat daarmee samenhangt. Webgebaseerde vergaderingen nemen zelfs toe met een factor 180. Dat onderzocht netwerkleverancier Cisco.

Het ip-verkeer dat is gerelateerd aan videovergaderingen groeit bijna driemaal harder dan het zakelijke ip-verkeer in het algemeen. Organisaties vergaderen niet alleen vaker via een videoverbinding, ze doen dat de komende jaren ook steeds meer in HD-kwaliteit. In 2014 vindt 57 procent van de videovergaderingen plaats in HD-kwaliteit. In 2009 was dat 31 procent.

Wan

De meeste groei zit in dataverkeer via internet en mobiele apparaten en minder via afgeschermde bedrijfsnetwerken (wan: wide-area networks).  

Als naast het zakelijke netwerkgebruik ook dat van consumenten wordt meegenomen, verviervoudigt het wereldwijde ip-verkeer tussen 2009 en 2014. Tegen die tijd bedraagt het totale ip-verkeer 767 exabytes (767×10^18 bytes) per jaar. In 2009 bedroeg dat 176 exabytes. Het verkeer dat door internetvideo wordt veroorzaakt, bedraagt in 2010 voor het eerst meer dan het verkeer dat samenhangt met peer-2-peer downloadactiviteiten.

Meer over

NetwerkenVoIP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Datacenter
    ActueelCloud & Infrastructuur

    IP-verkeer in 2013 vervijfvoudigd

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Bijna alle VoIP-verkeer afkomstig van Skype’

    2 reacties op “Zakelijk IP-verkeer stijgt jaarlijks 21 procent”

    1. Sander Steffann schreef:
      3 juni 2010 om 14:09

      Ik kan het niet laten om ook hier even op IPv6 te wijzen 🙂

      Een groot deel van de groei komt door mobiele apparaten. Vanaf 2012 zullen er geen IPv4 adressen meer beschikbaar zijn om extra mobiele apparaten aan te sluiten. Een toepassing waar IPv6 vroeg nodig zal zijn om verder te groeien.

      Gelukkig zijn er al mobiele netwerken in Europa die IPv6 ondersteunen!

      Login om te reageren
    2. Anton schreef:
      3 juni 2010 om 21:20

      Sander, je hebt helemaal gelijk. Ik ben zelf bezig met een kleine studie IPv6. Voor de grap ben ik eens gaan zoeken op de sites van de ISP’s in NL. Gewoon in de searchbar ‘IPv6′ gezet. Schokkend bijna..alleen xs4all had veel documentatie, kpn, ziggo, upc en nog wat anderen 0 hits.
      Cisco, ja duizenden hits, datasheets maar toch ook design guides etc, netjes dus.
      Wordt het niet eens tijd dat de ISP’s wat info op hun sites gaan plaatsen??

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs