Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Xebia ziet omzet met 13 procent stijgen naar ruim 16 miljoen

22 juni 2010 - 08:35ActueelInnovatie & TransformatieXebia

Xebia, specialist op het gebied van Agile, Java development en enterprise architectuur, heeft de resultaten over het afgelopen financiële boekjaar 2009 bekend gemaakt.

Xebia realiseerde een totale omzet van 16,2 miljoen voor het boekjaar 2009, een omzetgroei van 13 procent ten opzichte van 2008. De EBITDA over 2009 is uitgekomen op 12,3 procent, de groei in de winst na belasting op meer dan 20 procent. Alle landen waar Xebia actief is lieten een positieve groei in zowel omzet als winst na belasting zien. Xebia wist in de huidige economische situatie succesvol invulling te geven aan de toenemende focus van organisaties op kostenreductie en het uitbesteden van softwareontwikkeling.

Michel den Braver, CFO van Xebia, is zeer tevreden met deze resultaten en licht deze als volgt toe: "Wij zagen in augustus 2008 al dat de economische omstandigheden in onze markt terugliepen. Wij hebben daar al vroeg op geanticipeerd en onze organisatie aangepast. Wij hebben enerzijds goed gekeken naar het uitgavenbeleid en aan de omzetkant zijn wij continu alert geweest, zonder ook maar een moment te verslappen."

Daan Teunissen, CEO van Xebia zegt hierover: "Deze goede resultaten benadrukken onze positie als marktleider op het gebied van software development, Agile ontwikkeling en outsourcing. Wij hebben de economische situatie in de markt op tijd herkend en onze strategie daarop aangepast. Voor ons betekent dat blijven investeren in innovaties, zoals Scala, en in ons grootste kapitaal, de medewerkers, ook in een tijd dat de economie tegenzit. Deze investeringen betalen zichzelf terug in de kwaliteit die wij leveren aan onze klanten en daarmee onderscheiden wij ons van andere aanbieders."

Internationale groei
De goede resultaten leggen ook de basis voor de groeiactiviteiten in 2010. Zo heeft XebiaLabs een vestiging geopend in Boston, is de kantoorruimte van Xebia India inmiddels verdubbeld en is er in juni een nieuw Xebia kantoor geopend in Zweden. Mats Plahn, managing director Zweden, heeft hiervoor op 8 juni de officiële contracten getekend. "Ik ken Xebia als organisatie al een aantal jaren en vind dat zij als organisatie verfrissende ideeën hebben. Er is veel vraag naar Agile projectmanagement in Zweden maar er zijn tot nu toe geen organisaties die zich daadwerkelijk focussen op Agile, wij zijn daarin uniek. Ik vind het een mooie uitdaging om Agile in Zweden op de kaart te zetten en hoop daarin net zo succesvol te worden als alle andere Xebia vestigingen", aldus Mats.

 

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs