Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

ICT~Office wijst opleiders op belastingwijziging

02 augustus 2010 - 10:55ActueelInnovatie & TransformatieNLdigital
Diederik Toet
Diederik Toet

Bedrijven en zelfstandigen die ict-opleidingen verzorgen, krijgen te maken met veranderde belastingregels. Sinds kort moeten ze hun klanten standaard 19 procent btw berekenen, ook als de cursussen voorheen onbelast waren. Voor uitzonderingen moeten opleiders zich registreren bij het Centraal Register Kort Beroepsonderwijs. De gevolgen van de nieuwe regeling zijn groot, waarschuwt brancheorganisatie ICT~Office.

In het verleden konden opleiders hun diensten onbelast aanbieden aan organisaties die de btw niet kunnen terugvorderen. Daaronder vallen veel overheidsinstanties, banken, verzekeraars en consumenten.

Vanaf 1 juli 2010 zijn alle onderwijsdiensten echter in principe belast, meldt ICT~Office op zijn site.

Audit en onderwijscodering
Alleen opleidingsbedrijven die zich hebben ingeschreven in het Centraal Register Kort Beroepsonderwijs (CRKBO), mogen hun diensten nog onbelast aanbieden aan organisaties die de btw niet kunnen terugvorderen. Om in dit register te komen, is een audit en een onderwijscodering (SBI 85) bij de Kamer van Koophandel vereist. Zelfstandige opleiders zonder personeel (zzp’ers) kunnen de audit alleen laten uitvoeren als zij als onderaannemer onderwijsdiensten verzorgen.

Elke dienst die een opleider na 1 juli 2010 verricht, valt automatisch onder de nieuwe regeling. Dat betekent dat bij nieuwe contracten op elke factuur 19 procent btw in rekening wordt gebracht, tenzij de opleider is opgenomen in het centraal register. Lopende onbelaste contracten zal de opleider moeten openbreken.

Inkooptraject voor ict-bedrijven
Als ict-bedrijven hun klanten onderwijsdiensten aanbieden, kopen ze de opleidingen daarvoor vaak in bij opleiders. Als een klantorganisatie is vrijgesteld van btw voor de onderwijsdiensten, moet het ict-bedrijf echter alsnog btw te betalen aan de opleider die de dienst uiteindelijk verzorgt. Het ict-bedrijf kan de btw niet terugvorderen van de Belastingdienst.

Andersom geldt hetzelfde. Als de klantorganisatie geen btw-vrijstelling heeft, kan het ict-bedrijf de btw die de opleider hem in rekening brengt, wel terugvorderen bij de fiscus.’De financiële gevolgen kunnen per saldo fors zijn’, waarschuwt ICT~Office.

Brancheorganisatie ICT~Office organiseert op 24 augustus samen met het Centraal Register Kort Beroepsonderwijs (CRKBO) en zijn partner Mazars een bijeenkomst over de gevolgen van de wetswijziging.

 

Meer over

Contractmanagement

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    Innovatie & Transformatie

    Europa, laat je niet opnieuw gijzelen door technologie

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    Innovatie & Transformatie

    EZ ondersteunt 11 onderzoeksprojecten met 105 miljoen euro

    OpenAI gat in hand
    Data & AI

    Is OpenAI het gat in Microsofts hand?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs