Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Google sleutelt aan rivaal voor Facebook

Facebook
03 augustus 2010 - 08:36ActueelCloud & InfrastructuurFacebookGoogle

Google zou samen met een reeks bekende gameontwikkelaars aan een sociaal netwerk sleutelen dat de degens moet kruisen met Facebook. Onder meer Playdom, Electronic Arts en Zynga werken mee aan het project, dat vooral gericht zou zijn op social gaming.

In een interview met The Wall Street Journal eerder deze week wenste ceo Eric Schmidt niet dieper in te gaan op de geruchten rond het nieuwe platform. Wat hij wel kwijt wilde over het onderwerp, was dat ‘de wereld geen behoefte had aan een exacte kopie van Facebook’, en ‘dat een samenwerking tussen Google en Zynga (Farmville) in de sterren geschreven staat’.

Als Google met een Facebook-rivaal op de proppen komt die het moet hebben van social gaming – iets wat verschillende ingewijden verklaarden tegenover de Amerikaanse zakenkrant – zou dat een zoveelste poging zijn van de internetgigant om gebruikers en reclamedollars weg te halen bij de traditionele sociale netwerken.

Voor de gameontwikkelaars zou een succesvol nieuw initiatief een goede zaak zijn, omdat ze dan minder afhankelijk worden van Facebook, waarlangs de grote meerderheid van de gamers inlogt op de spelletjes.

Dat de interesse voor social gaming boomt, hoeft geen betoog meer sinds de komst van Farmville. Dat spelletje kan maandelijks meer dan 60 miljoen actieve gebruikers optekenen, iets wat de grote gameontwikkelaars niet ontgaan is. Ter illustratie: gisteren nog nam de Disney Playdom over voor een half miljard dollar.

Disney-ceo Robert Iger vertelde tijdens de persconferentie dat social games een ideaal instrument zijn om de consumenten mee te bereiken in een gefragmenteerd medialandschap. "Mensen consumeren op nieuwe manieren, en komen in contact met producten op nieuwe toestellen. Als je mee wil gaan, kun je niet om die trend heen."

In landen als China en Japan brengen social games miljarden dollars op. In de VS was de markt vorig jaar goed voor 700 miljoen dollar, maar dat cijfer zou tegen 2012 verdriedubbelen.

Of een rivaal voor Facebook succesvol kan zijn, is nog maar de vraag. Met Google Buzz probeerde de internetgigant onlangs nog in te spelen op het succes van Twitter, maar dat project stierf een stille dood. Volgens bronnen dicht bij Google zou Buzz geïntegreerd worden in het nieuwe platform, ‘maar de mogelijkheden zouden veel verder gaan dan dat.’

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    cloud zonder geheugen
    Cloud & Infrastructuur

    Microsoft: Cloud Act geldt ook voor Europese cloudproviders

    Cloud & Infrastructuur

    Extra geld voor Nederlandse ruimtevaart

    Cloud & Infrastructuur

    Private 5G groeit uit tot ruggengraat van industriële digitalisering

    Cloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Alarm

    Governance & Privacy

    Logius: DigiD is en blijft Nederlands

    cybercrime gepakt caught
    Zorg

    Kort: Digitale vaardigheden patiënten overschat, meldings-platform cybercrime (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs